Panenství

• Rusko Děvstvěnnosť (více)

Poněkud drsný a šokující ruský dokument režiséra Vitalije Manského charakterizoval katalog mezinárodního filmového festivalu v Jihlavě roku 2009 následujícími slovy: "Tři mladé ženy, které mají žádoucí zboží na prodej - své panenství. Kristina, Karina a Katya si hledají cestu do světa slávy, popularity a peněz. Kristina jde na konkurz do reality show, Karina se chce stát Madonnou a Katya prostě jen hledá na internetu někoho, kdo nabídne nejlepší cenu za její panenství." Inu, dobrou zábavu vám u sledování tohoto pořadu přát rozhodně nebudeme... (oficiální text distributora)

Hunt

velice špatně zpracovaný, nezáživný (až na pár výpovědí) dokument, ve kterém značnou část není vědět kdo je kdo, o co jde, režisér rozehrává rádoby hraný film s realnými postavami, vyčkává, nechává hluchá místa.... pokuď by se dokument sestříhal na 20min. tak by se to asi dalo - ale snímek o ruských "Vyvolených" je o ničem. ()

lioncel

Hodně podivný je ten moderní současný svět, rádoby svobodná společnost a koneckonců i nové politické zřízení .. hodně smutná doba .. pro mnohé, na rozdíl od minulosti, hodně těžký život .. a nejen v Rusku /ostatně, tam to bylo - nejen z našeho pohledu - zajímavé asi vždycky/ ... /o barbíně nemá cenu mluvit, zato Katya - ta má jediná mé sympatie, přeji ji do života jen to nejlepší .. nemá se za co stydět .. pro chytrolíny a nevzdělané truhlíky: při hledání opravdu kvalitního zaměstnání, je všude ve světě poměrně hodně velký rozdíl, máte-li titul z renomované známé university, nebo z nějaké okresní ´vejšky´ .../ ... ()

Lou_DLy

zajímavý, nakolik se v komentářích objevuje, že jde o oběti konzumu, posedlosti slávou.. já to od začátku vnímala jako něco za tím, jako obraz ruský mládeže sevřený v podmínkách marnějších než jak si to jsme většinou, tady u nás ve středoevropě a dál, ochotný připouštět. rusko je v prdeli a všechny ty "moudra", který by byly vtipný v ženatý se závazky, ale tady jsou jednoznačně spíš zdrojem zhnusení a nepochopení, jsou jeho produktem. myslím, že pokud je těm lidem dvacet a nemají před sebou žádnou perspektivu (vity máma má vysokou školu a dělá uklízečku), je možnost stát se druhou madonnou najednou mnohem legitimnější strategie, jak odtamtud vypadnout. taky mě bavila ta glorifikace moskvy - prostě co je v moskvě, to je dobrý. ()

Teebo

Dokument o lidské hlouposti, o posedlosti slávou a penězi a o vyznávání zvrácených hodnot dnešní společnosti. Koupit si dnes můžete koupit opravdu cokoliv. Ráda bych propagovala svoje jméno, stala se tváří nějaké firmy, propagovala nějaký produkt, třeba v reklamě. Třeba bych prováděla defloraci lahví od Pepsi. Akorát nevím, jestli by to bylo možné, jestli je ta láhev dost dlouhá. Za takovouhle publicitu bych si řekla takových 3 miliony dolarů, a všichni by byli spokojení. ()

Dashiella

Námet super, snaha zobraziť pomery a zmýšľanie v Rusku, tiež super. Ale tam to končí. Nejde vôbec o to aké sú protagonistky, aj film o Hotlerovi môže byť skvelý. Avšak celý ten prístup tvorcov, od moralizujúceho komentára, po čudné pasáže so zbytočne dlhými zábermi prírody- toto nemá čo v dobrom dokumente robiť. Záver ako z iného o sto tried lepšieho filmu. ()