Tajemství Luftwaffe z druhé světové války (TV film)

Secret Luftwaffe of World War II

Dokumentární

USA, 2009

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Na to že válku nesleduji a letadla mě neberou se to dalo :)(9.3.2012)

Německá "zázračná" letadla jsou docela profláklá, ale tady je to pěkně zabaleno a takříkajíc pod jednou střechou.(7.3.2014)

Docela kvalitní pohled na německé letecké konstrukce z konce druhé světové války. Některé se dostaly až do bojových akcí (jako např. Heinkel He-162 Salamander, zvaný také Volksjäger (Lidový stíhač)), ale větší část zůstala jen v nákresech nebo nejdále byla ve stádiu prototypu. Animované sekvence leteckých bojů, jak by možná probíhaly v roce 1946, jsou moc zajímavé (např. Focke-Wulf Ta 183 Huckebein vs. Boeing B 29 Superfortress a Consolidated B 32 Dominator). Nejpřelomovější zobrazenou konstrukcí je patrně Horten IX/GO 229 Gotha, první létající křídlo s proudovými motory a technologií STEALTH (byl obtížně zjistitelný radarem). Němci chtěli tento letoun (nebo spíše další navazující konstrukce) použít k atomovému bombardování New Yorku. O jiných projektech jsem nikdy neslyšel (Heinkel "Wespe"). Pro letecké fanoušky vynikající dokument.(16.6.2012)