Noiva, A

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor
Portugalsko, 2007, 7 min

Kusko.t2

“You'll die when you see... the Bride!“ Portugalská legenda o mŕtvej neveste, ktorá svoju pomstu rieši podobne ako Uma Thurman z KILL BILL-a. Jediný rozdiel je asi v tom, že na jej zozname je každý, s kým príde do styku. Vyzerá to tak, že dokonca neušetrí ani potulných psov. Hlad je zdá sa nekonečný. ### Aj napriek istým plusom neponúka “A Noiva“ nič hlbšie, nič obsahovo hmatateľnejšie, čo by 7 minút dlhý kraťas odlišovalo od rady videoklipových koláží. Že sa vysielal na desiatkach filmových festivaloch po celom svete je síce pekné, náladu mi to ale nespraví. Obsahovo pestrejšie pozadie by však mohlo. Snáď niekedy nabudúce. Jednohubka. ()

SOLOM.

Tenhle portugalský kousek opírající se snad o jakousi „legendu“ postrádal potřebnou šťávu, aby se z toho mohlo stát něco víc. Jisté napětí se sice vznášelo ve vzduchu a dokonce se tvůrcům podařilo navodit i „atmosféru“, jenže to bylo až moc krátké a navíc chybí několik nezodpovězených otázek. Ty se točí především okolo mrtvé nevěsty. Každopádně portugalská mládež už teď ví, že sex v přírodě není moc bezpečný!!! Čistý průměr. 50% ()