Medvědí rodina a já (TV seriál)

Bear Family and Me, The

Medvedia rodina a ja

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 3x52 min

Gordon Buchanan

Totálny amatérismus a Rogersa bol väčší, ako som mohol zvládnuť...ako keby to bol človek z ulice, ktorý o medveďoch skoro nič nevie...a oveľa menej, než napr. ja sám. A jeho strach bol na smiech. Ale pokus dokumentaristov o autentickosť bol vcelku zaujímavý. Škoda, že film je málo informačne bohatý. 60%(24.12.2013)

.. jenom prosím vás, pokud náhodou potkáte někde v lese divokou medvědici s mládětem (nebo klidně i bez), nechoďte k ní .. nevolejte na ni: .. "ahoj medvěde .. to jsem já" .. (tedy samozřejmě, jenom pokud to tu nechcete zabalit opravdu originálním a v případě, že mají medvídci málo potravy, i poměrně užitečným způsobem) ...(25.5.2013)

Když jim donesete pamlsky, jste kámoš. Dojdou-li zavrčí, kámoš už nejste, ale dovolí vám zůstat v patřičné vzdálenosti. Můžete pak být součástí jejich intimních, životních chvilek a sdílet jejich příběh. P.S. některé id(píííp)ty s nerózním ukazováčkem na spoušti u pušky a s gumou místo mozku, bych nechala svléknout do naha a strčila bych je do medvědího brlohu jako hračku chlupáčům ...(11.12.2014)

• pop.z.pop

Totálně diletantský přístup k tématu. Ten kudrnatý chlap sedí v lese, hraje si s medvídětem a říká mu "to bys neměla si se mnou hrát, hihi, no tak Naděje běž už, hihihi, neměla by sis zvykat na člověka, hihi, Naděje běž už za mámou" No do řiti, tak je dobré, že si to ten kretén aspoň uvědomuje. Ani neřeším zinscenované prvky, jakože lovci jsou všude okolo a pod posedem jakože zapomněli výstražnou loveckou vestu. No a na druhý den se jakože dozví, že někdo odpráskl sledovaného medvěda a nechal ve schránce výzkumníků jenom vysílačku. Zahrané zvlhlé oči a klasický proslov o zlých lovcích. A na závěr dokumentu nemohla pochopitelně chybět už klasická věta : Měli bysme se od medvědů pořád co učit. To už neřeším vůbec a pálím tam od pasu odpad ! Nazdar bazar !(6.12.2014)

• Lindiště

Kdyby aspoň ten hroznej chlap opravdu natáčel medvědy a ne sebe, to by se dalo o vyšším hodnocení aspoň uvažovat... Ale ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že to, co tam sleduje, jsou divoce žijící medvědi, ty si půjčili někde z manéže, zasadili do lesa a natočili rádoby studii za vydatného krmení hrozny nebo mlékem v plastové misce, i ty dramatické zápletky (ztráta mláděte, ztráta medvědice) mi přijdou prostě zahrané.(17.5.2013)

• - Pri nakrúcaní medvedica Lilly jemne pohrýzla kameramana a herca Gordona Buchanana do stehna ako výstrahu, aby sa nesnažil dotýkať jej mláďaťa. V zábere to však nie je, pretože kamera snímala mláďa a ruku Gordona. (Autogram)