Přísně tajné – havárie letadel - Série 1 (2011) (série)

Extrémní počasí (S01E06)

(epizoda)
  • Velká Británie Extreme Weather
Velká Británie, 2011, 51 min

Steven Mackintosh (vypravěč)

Psal se Štědrý den roku 1971 a na palubě letu do peruánského města Pucallpa byla i 17letá Juliane Kepková, která se těšila, že stráví prázdniny na výzkumné stanici v džungli. Vše probíhalo klidně až do chvíle, kdy se letadlo dostalo do tropické bouřky. Piloti se snažili stroj ovládnout, ten se však po několikerém zásahu bleskem začal rozpadat. Najednou vše utichlo a Juliane slyšela jen svištění větru. Jako zázrakem přežila pád z výšky 3000 metrů a uvízla v hustém porostu zaklíněná v sedačce. Netušila, kde se ocitla a zda ji vůbec někdy někdo najde, proto se musela vydat na dobrodružnou cestu a doufat, že se jí podaří dostat se do civilizace. Po neuvěřitelných jedenácti dnech útrap došla zraněná a vyčerpaná Juliane do dřevorubeckého tábora, kde našla záchranu, havárii však přežila jako jediná. Měla obrovské štěstí, jaké nepotkalo nejen její spolupasažéry, ale i oběti mnoha dalších leteckých neštěstí způsobených extrémními výkyvy počasí. (Česká televize)

Arsenal83

Keď z troch kilometrov spadnete z lietadla pripútaná k sedadlu rovno dole a prežijete, tak to sedadlo by mali určite patentovať. Ešte aj to najlepšie masážne kreslo sa časom rozbije, ale toto? ()