Kdo přežije: Markézy (TV pořad)

• Česko

Kdo přežije: Polynésie

Survivor: Marquesas

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2002, 45 min

Účinkují:

Rob Mariano, Jeff Probst

Spoilery: V téhle sérii mi přišli od začátku sympatičtí skoro všichni. Časem se to však změnilo. Jinak uvažující Kathy se stala nesympatickou Kathy. Nejnesympatičtější pro mě byli určitě: Líná kozatá Sarah, Sean a Robb - protivní macho muži, mrcha Zoe. Vyhození Huntera mě mrzelo. Holt tihle lidi to tam mají těžké. S vítězem spokojená rozhodně nejsem. Každopádně jsem si uvědomila, jak moc mi chybělo moře.(9.11.2013)

Po Africe mi tahle série nepřišla tak zajímavá.. všichni byli zamilovaní pánbíčkáři (a to nic proti věřícím lidem!). A taky ten, kdo vyhrál mě velmi zklamal. Takový konec jsem nečekala a ani se mi nelíbil, takže tak. Jinak úroveň survivora si to drží, i když mě překvapilo jaké chabé odměny za výzvy se v této řadě odehráli.(12.2.2012)

• mysak.pitlik

Příšerně mě tahle řada štvala. Od začátku až po vítěze. Drželi se tam ti nejhorší, kdykoli mi začal být někdo sympatický, hned ho vyrazili. "Cože, oni se dohodli? To je tak nečestné a nesportovní, takže se pojďme domluvit a za tu jejich dohodu je vyřadíme." Logika toho věčnýho moralizování mi vskutku unikala.(3.6.2012)

Nebýt toho velkého twistu, tak jsou Markízy nejlepší řadou vůbec. V téhle sérii jsem měl nejvíce oblíbenců, ale hlavně jsem se zamiloval do Tammy. Jediné co nechápu je to, že má v oblíbenosti nejvíce hlasů Rob, kterého jsem nemohl vystát nejvíce. Hned za ním by se mohli postavit Sarah, Sean a Neleh. No a s vítězem.. Jsem docela spokojený. 9/10(12.9.2012)

Pár zajímavých momentů se určitě najde, ale v porovnání s jinými sériemi je tato velmi slabá a určitě patří mezi ty nejméně záživné. Pár nadějných soutěžících je odstřihnuto hned zpočátku a do finalové čtyřky se tak dostanou víceméně nezajímavá béčka. Celkový dojem také značně kazí nejhorší vítěz ze všech sérií, které jsem doposud viděl.(3.10.2014)

• - V sérii bylo poprvé použito pravidlo, že individuální imunita může být na kmenové radě darována jinému hráči. (reich)

• - První série bez mužské účasti ve finále. (Zix.)

• - Moderátor Jeff Probst několik let po natáčení oznámil, že do této lokality se on ani Survivor už nikdy nevrátí, čistě z důvodu stále přitomnosti písečných much, hmyzu s velmi bolestivým kousnutím, navíc přenášejícím tímto způsobem parazity. (Hidan)