Reklama

Reklama

Argentinská lekce

(festivalový název)
  • Polsko Argentynska lekcja (více)
Dokumentární
Polsko, 2010, 56 min

Obsahy(1)

Osobní dokument polského režiséra Wojciecha Starońe se odehrává v zapadlém argentinském městečku Azara. Hlavní postavou filmu je režisérův sedmiletý syn Janek. Zatímco Starońova žena učí místní komunitu s polskými kořeny jazyk jejich předků, malý Janek je poslán do zdejší školy naučit se španělsky. Brzy se sblíží s jedenáctiletou Marciou a většinu volného čas věnují společným hrám. Bezstarostný svět dětské nevinnosti však postupně nabourávají Marciiny obavy o osud její rodiny. V duchu poetiky magického realismu nabízí polský tvůrce silný filmový zážitek skrytý za zdánlivě banálním obsahem. (Jeden svět)

(více)

Recenze (2)

BuddyO 

všechny recenze uživatele

Společně se Sibiřskou lekcí pro mě to nejlepší z MFDF 2014. A to se ani nejednalo o soutěžní snímek. Dokumenty jsem shlédl v rámci sekce Master Class, ke které patřilo i setkání s panem režisérem a musím uznat, že pan Staroń je opravdu sympatický člověk a s kamerou to umí. Argentinská lekce mi nabídla do necelé hodiny vměstnané události ze dvou let v běžné Argentinské vesnici. Je to až neuvěřitelné, jak silný příběh dokázal režisér natočit, přestože používá výhradně neinvazivní metody natáčení. (MFDF 2014) 5* ()

Reklama

Galerie (7)

Související novinky

Oceňované dokumenty opět na Jednom světě

Oceňované dokumenty opět na Jednom světě

18.02.2012

Také letos bude možné na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět vidět snímky, které zaujaly porotce na řadě prestižních festivalů. Hlavní tematická kategorie…

Reklama

Reklama