Ai de mian bao hun

Ping žije v malém městečku, kde se svým otcem a bratrem vede malé pekařství. Je smířena s tím, že se provdá za jejich pekaře Gao-Binga, který ji už dlouhou dobu má rád, ale pak se u nich objeví kulinářská star, Bread, který Ping okouzlí na první pohled. Zároveň se Bread stane nadějí, že se jejich pekařství povede lépe. (andiek05)

kikuka

爱的面包瑰 miestami nenápadne, miestami (a hneď od úvodu) zjavnejšie vydzobkáva jeden z mojich kórejských zaláskovaných filmov, Antique. To by som mu vlastne ani nemala tak za problémové, ako to, že posledných asi 20 minút alebo tak nejako (nestopovala som) sa mení na tvrdú propagandu Taiwanu. A to úplne nesystematicky, nahodilo a na tvrdo. Čím je inak milá romantická komédia ubitá, takže, ako som sa vytešovala zo schopnosti taiwanskej produkčnej kľuky vyvážiť romokomy pri Love / 爱, tak v tomto prípade je equilibrium vychýlené. ()

ScarPoul

Čakal som väčší prúser. Jedná sa o celkom milú, nenásilnú komédiu z pekárskeho prostredia, ktorej dominuje nádherná Michelle Chen - tentokrát s krátkymi vlasmi. Humor je tu veľmi jednoduchý a skôr ako skutočné zasmiatie prináša viac úsmevných momentov. Veľké plus filmu je skvelé znázornenie atmosféry malej dedinky. Rovnako aj vzťahy medzi postavami. Tie dodávajú filmu akýsi punc rozprávkového príbehu o láske čo mi bolo veľmi sympatické. Bohužiaľ film je zdĺhavý a skutočne zaujímavá časť nastane až v druhej polovici príbehu. To robí z prvej polovici síce príjemnú ale v mnohých scénach zbytočných sériu predstavovačiek. Tie dopomáhajú atmosfére, ale nepomáhajú príbehu. Ale aj napriek tomu, si nemyslím, že je to strata času. Minimálne som dostal strašnú chuť, navštíviť Taiwan a dať si tam pečivo. ()

zipacna

Poměrně dost pohodový film, který podle mě ale trochu kazí délka. Nenudil jsem se, ale občas mi připadalo, že některé scény tam ani být nemusely. Jinak musím pochválit postavy, které překvapovaly a byly sympatické. Prostředí malého města někde v ROC pobavilo. ()