Caretaker, The

všechny plakáty

Světem se šíří upíří nákaza, před kterou není v bezpečí nikdo. Malá skupina lidí se proto rozhodne uzavřít dohodu s upírem, která spočívá v tom, že ve dne budou oni chránit jeho a v noci on je. Může ale takové spojenectví fungovat? (topr harley)

ricci.s

Toto je jedna z tých upírin, ktorá je síce po vizuálnej a efektnej stránke celkom zaujímavá (nedá sa poprieť, že sa na to dobre pozerá) a obsahovo prináša aspoň drobný závan originality v rámci tohto subžánru, ale keďže sa tvorcovia miernili v gore (nijaké hektolitre krvi či poriadna sekačka sa tu očakávať nedajú) a namiesto toho sa koncentrovali len a len na postavy a ich charaktery a vzťahy, podľa očakávania mi to nesadlo. Je to naozaj dosť veľký žánrový mix, ani neviem, či by som to veľmi označil za horor, ale dajme tomu. Niektoré momenty však boli dostatočne pôsobivé na to, aby som prižmúril oko a udelil filmu minimálne priemerné hodnotenie, ale je tu problém. Tá hudba ma takmer zabila (zase ma rozbolela hlava), vŕzganie a brnkanie, ako keby si huslista s klaviristom šňupli niečo veľmi silné... No ak toto nebola tá najhoršia hudba v horore, akú som kedy počul, tak už neviem. ()