Le Mans - Každá vteřina se počítá

Truth in 24 II: Every Second Counts

Sportovní / Dokumentární

USA, 2012

Jason Statham

Úžasný dokument z prostředí vytrvalostních závodů a to přímo z legendy všech závodů Le Mans. Pro mě jako fanouška motorsportu velice zajímavý pohled do zákulisí fungování špičkového továrního týmu Audi. Shodou náhod se Audi rozhodlo natáčet tento dokument zrovna v roce, kdy byla bitva o vítězství jedna z nejnapínavějších za posledních několik let - nový vůz Audi R18 TDI měl od začátku sezóny problémy a rivalové od Peugeotu je válcoval ve všech předcházejících závodech a proto nastupovali do závodu trochu jako outsideři. Ze záběrů nehod dvou ze tří vozů Audi jde mráz po zádech. Obě se odehrály v rychlostech přes 200 km/h. I přes totální zničení závodních speciálů se oběma jezdcům nic nestalo a z děsivě vyhlížejících nehod odešli po svých. Napínavá jízda jediného zbývajícího vozu Audi, který je naháněn skupinou továrních vozů Peugeotů graduje do úplného konce. Nechce se ani věřit, že se toho opravdu stalo a není to výmysl scénáristů. Nakonec vidět poraženého Olivier Quesnela, šéfa motorsportu Peugeotu, je k nezaplacení. Již jen za jeho velkohubé kecy v rally a to jako v MS, tak v rámci IRC vůdčí naší Škodě.(7.5.2013)

Ako dokument skvelé, ale len pre fanúšikov Audi, prípadne Le Mans. Zaujímavý pohľad do zákulisia pretekov, hoci nie tak atmosférické, ako prvé pokračovanie. Jason Statham pravdaže nehrá, len číta komentár.(27.11.2014)