Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012) (TV film)

In the Wild North

Dokumentární

Česko, 2011, 52 min

Tak nějak nechápu negativní reakce na dokument.Na to,jaký je to tam sud prachu,tak mi přišel hodně vyvážený.Pohledy z obou stran,ale samozřejmě nelze vyslechnout každého .Pochybuju,že by ti problémoví lidé jak ze strany bílé i barevné něco smysluplného dokázali říct.A k p.Kohoutovi: Příjemně mne překvapil svým nadhledem na moc,kterou jako vůdce davu má(měl).Rozhodně ten člověk přemýšlí víc než většina zde přispívajících uživatelů.Pokud hodnotím dílo tak za 4****.(11.9.2012)

Jen ať to ukazujou. Jedni se v noci chtějí vyspat, mít čistý ulice a nebát se, druzí akorát hulákají a jediný, co se z toho dozvíte je, že všichni okolo jsou akorát rasisti. Nedá se to generalizovat a všechny hodit do jednoho pytle, každopádně ten poměr bude dost velkej, řekněme 9:1?! To by mohlo odpovídat.(9.9.2012)

• Phobia

Nemůžu hodnotit, zase jsem se strašlivě nasrala a musela přepnout. Chtělo by to ubytovnu pro sociálně slabé do bezprostředního sousedství každého pokryteckého politika, korektně mediálního žvástala a pravdoláskového aktivisty. Zbytek svého komentáře na téma našich utlačovaných, rasově diskriminovaných, zcela bezproblémových romských spoluobčanů budu autocenzurovat, ať na mě nepřiletí nějaký lidskoprávní Holomek s žalobou... Ale jednoho slušného, pracujícího cigána fakt znám a nedám na něj dopustit! A ten zbytek... pomůžu si výrokem pana Rudolfa Hrušínského st.: "Jak by tady bylo krásně!"(10.9.2012)

• mortak

Naprosto mimo mísu. Autor napřed spojí současné nepokoje s poválečným odsunem Němců, a podsunuje divákovi, že bouřící se lidé jsou vlastně potomci vrahů a zlodějů. Romové jsou zde jen pracující, zatímco bílé zde zastupuje "komická" postavička Kohouta. Vondráček by se měl učit u manželů Doušových, kteří jsou zde jen pár minut, ale přesně vidí situaci, a jeden strip pana Douši vydá za celý Vondráčkův dokument.(25.3.2013)

• kapsomut

Nechápu proč autor nevyzpovídal uřvaný cikánský spoluobčany... jinak ten Kohout nebo jak se ten trotl jmenuje je mocnej xD on si snad fakt myslí, že byl nějakej novodobej diktátor! Prej "Kdybych řekl, že je nebe růžový, tak by bylo růžový". Ten byl fakt dobrej :D Nejradši bych tomu dal odpad, ale alespoň nějakej dokument zobrazuje tuto vyhrocenou situaci. 20%(10.9.2012)