poster

Na divokém severu (Šluknovsko 2011-2012) (TV film)

 • USA

  In the Wild North

Dokumentární

Česko, 2011, 52 min

 • Lukoboss
  ***

  Jen ať to ukazujou. Jedni se v noci chtějí vyspat, mít čistý ulice a nebát se, druzí akorát hulákají a jediný, co se z toho dozvíte je, že všichni okolo jsou akorát rasisti. Nedá se to generalizovat a všechny hodit do jednoho pytle, každopádně ten poměr bude dost velkej, řekněme 9:1?! To by mohlo odpovídat.(9.9.2012)

 • Romadoor
  ****

  Dle mého názoru velmi vyvážený, nestranný a do optimální hloubky jdoucí dokument. Proč reportéři nenatáčeli noční dění poblíž ghett? Protože to nemá smysl - to co popisují sousedé si snad každý umí představit. Proč jsou v dokumentu rozhovory jenom se slušnými romy a ne třeba s tou paní na konci? Protože s tou paní na konci se rozhovor nedá udělat - to snad každý vidí a taky hlavně proto, že slušní romové žijí a kdo tento fakt ignoruje je prostě tupec, který dokáže chápat jen černou nebo bílou, ale unikají mu odstíny šedi (tedy cca 99% reality). A že tam nebyl vidět bordel a vybydlené domy apod.? A koukali jsme všichni na ten samý dokument? Já tam toho viděl až dost. Myslím, že většina zde emotivně kritizujících recenzentů viděla (a v životě vidí) spíš to co chce vidět, než to co tam skutečně bylo.(14.9.2012)

 • Karda
  ****

  Tak nějak nechápu negativní reakce na dokument.Na to,jaký je to tam sud prachu,tak mi přišel hodně vyvážený.Pohledy z obou stran,ale samozřejmě nelze vyslechnout každého .Pochybuju,že by ti problémoví lidé jak ze strany bílé i barevné něco smysluplného dokázali říct.A k p.Kohoutovi: Příjemně mne překvapil svým nadhledem na moc,kterou jako vůdce davu má(měl).Rozhodně ten člověk přemýšlí víc než většina zde přispívajících uživatelů.Pokud hodnotím dílo tak za 4****.(11.9.2012)

 • lillien
  **

  Stále čekám, že mi někdo v dokumentech s touto problematikou ukáže i něco jiného, než obehranou písničku menšinového etnika, jací jsme všichni rasisti. Aby toho nebylo málo, dočkáme se i "konstruktivních debat" (drž hubu, tě zabiju, ty svině..) a samozřejmě dojemných příběhů těch hodných, tvrdě pracujících a milých, které všichni ostatní šikanují, anžto oni tolik touží žít v míru a sousedském ohleduplném porozumění . Užitečné poselství: Kdo má ještě pocit, že nemovitosti jsou dnes dobře uložené peníze, jistě se tomuto kraji vyhne obloukem. Mnozí majitelé přiznávají, že jejich dům/byt v problematickém sousedství nejen že je neprodejný, ale dokonce i nedarovatelný. A to je asi tak vše. V pokusu o domluvu to jako obvykle skončilo bandou cikáňat vyřvávajících vulgarity, nebo pochodem nácků, kteří svým IQ nepřevyšují suchý hajzl, a kteří by si dávno neškrtli, nebýt neschopnosti politiků situaci řešit. Takže jako vždy nezbývá, než politovat postižené a doufat, že se naši snědí spoluobčané zase zhlédnou v nějaké té velké přátelské zemi, kde začnou nový život plný vzájemné úcty a příležitostí pracovat a realizovat se. Tolik vám držím palce!!! P.S Kohout je samozřejmě velkohubý populistický pablb, zaplaťpánbu, že se na něj už zapomnělo.(1.10.2012)

 • kapsomut
  **

  Nechápu proč autor nevyzpovídal uřvaný cikánský spoluobčany... jinak ten Kohout nebo jak se ten trotl jmenuje je mocnej xD on si snad fakt myslí, že byl nějakej novodobej diktátor! Prej "Kdybych řekl, že je nebe růžový, tak by bylo růžový". Ten byl fakt dobrej :D Nejradši bych tomu dal odpad, ale alespoň nějakej dokument zobrazuje tuto vyhrocenou situaci. 20%(10.9.2012)