Reklama

Reklama

Hitlerova tajná věda

(TV film)
  • USA Hitler's Secret Science (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Nejgeniálnější mozky nacistického Německa závodily během druhé světové války s časem. Snažily se vyvinout arzenál strašlivých nových zbraní hromadného ničení včetně jaderné bomby. Než válka skončila, podařilo se jim vytvořit mnoho prototypů, které následně stály u zrodu moderního letectví a kosmonautiky – od maskovaného transatlantického bombardéru až po první balistickou řízenou střelu na světě. Hitler až do posledních dní doufal, že se mu díky „zázračným” zbraním ještě podaří zvrátit výsledek války. Více než 70 let poté byly odhaleny tajné plány a nákresy z dříve pečlivě střežených nacistických archivů. Film Hitlerova tajná věda přibližuje nejen neuvěřitelné vynálezy, ale i to, jakým okolnostem museli čelit vědci pod Hitlerovou diktaturou. (TV Prima)

(více)

Recenze (2)

Marze 

všechny recenze uživatele

Po sledování dokumentu chápu, proč dnes byla u většiny lidí a filosofů myšlenka o pokroku jako něco něco pozitivního opuštěna. Tzv. pokrok vede ke koncentrákům, válečným konfliktům, změnám klimatu apod. Ten Von Braun musel být psychopat. Zajímavé jsou v závěru spekulace jak by se historie vyvíjela kdyby německá věda nebyla tajná, což brzdilo spolupráci vědců, neřídili jí šéfové nevědci s hlavním bossem Hitlerem, který měl jen částečné informace. Autoři dokumentu dochází k závěru kdyby se Němci zaměřili na obranu místo ostřelování britského civilního obyvatelstva mohlo k invazi spojenců dojít až v roce 1945 a první atomová bomba mohla být shozena místo na Japonsko na Německo. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Velmi pútavý dokument od nemeckých autorov a vcelku aj objektívny, ak máme na mysli dve súperiace strany počas 2. sv. vojny - Nemecko a USA. Nemecká technológia počas vojny bola pozoruhodná a ak by (nedajbože) vojna pokračovala ešte niekoľko rokov, disponovali by sme dnes určite vyspelejšou technikou, či už vo forme lietajúcich a iných dopravných prostriedkov alebo v dobývaní vesmíru. Hodnotenie: 85% ()

Reklama

Reklama