Hon za ledem

• USA Chasing Ice (více)

S fotografem Jamesem Balogem vyrazíte napříč arktickou oblastí, kde během několika let pomocí časosběrných fotografií zachytil měnící se ledovce. (oficiální text distributora)

boo-boo

Tažko sa pozerá, ale mal by vidieť každý. V prvom rade moji obľúbení popierači globálneho otepľovania s ich fundovanými prejavmi o nedokonalých počítačových modeloch, krutých zimách v Bostone a hlbokým vhľadom do života bežnej molekuly CO2. ()

anyonecek

Lidé si tyhle potopy a další katastrofy, kterým přispívají vlastníma rukama zaslouží a jediná škoda je jen ta, že to potkává většinou ty nesprávný lidi. Pokud co říkali v dokumentu o zvednutí hladiny oceánů je pravdivé a uskuteční se to, pak si to lidstvo téhle planety zaslouží, za chování, které projevují k této planetě. Je fakt, že každý jedinec přispívá k těmhle věcem, možná jen málo, ale přispívá a proto i kdyby každý člověk trošku popřemýšlel jak vlastně žije a pokusil se jen lehce omezit své blbé návyky, určitě by to tu bylo hezčí. Nechci tu být nějaký hlasatel do světa, ale je smutné, že většina lidí si tyhle fakty prostě neuvědomuje. Až se jednou ve zprávách namísto informací o jednom idiotovi co ukradne auto a jede na dálnici 200km/h a sejme 2 auta a nebo jak Karel Novák našel v lese rekordního hřiba budou dávat zprávy o reálných a mnohem vážnějších problémech, pak už bude pozdě něco dělat. Ty porovnání jak tu mizí míle ledu nejsou jen v tomhle dokumentu, je to naopak ve všech dobrých dokumentech, za což jsem vděčný. Velice obdivuji lidi, kteří tímhle žijí a obětují všechen čas a klidně i své zdraví, jen proto aby ukázali světu co se vlastně děje. Je smutné, že obětují zdraví pro tolik lidí kteří nad tímhle jen mávnou rukou a řeknou si to se mě netýká. No mohl bych pokračovat o téhle dnes už čím dál víc zkažené planetě, ale nemá to cenu, své srdíčko si můžu jít vylejvat klidně někam jinam, stejně je to každýmu šumák a nikd to tu číst nebude ;). Každopádně parádní záběry v dokumentu, spousta skvělých fotek a hlavně to člověku něco přinese a třeba i někomu otevře oči. Jediná nevýhoda je sehnání tohole dokumentu, byl jsem rád, že jsem vůbec sehnal video a ani anglické titulky nebyly možné, takže jsem to shlédnul z anglického odposlechu na takových dobrých 90%. ()

Idris

Opravdu nádherná podívaná, ani jsem netušil, že dokument o ledovcích, může být takto zajímavý. Toto je důkaz o globálním oteplování, a možná ti, kteří se ser*u do této tématiky, o které ví kulový, sklapnou. James Balog a jeho tým odvádí hodně úctyhodnou práci. Klobouk dolů. ()

dynamic_duo

Vážně mě zajímá jak to tu bude vypadat za 50 let...podle všech těch prognóz to nebude žádný med. Pokud se některé věci zkrátka nezmění. A co teprve v ještě dlouhodobějším horizontu. ()

nervana

Neuvěřitelná podívaná... Každý kdo pochybuje o globálním oteplování by tenhle dokument měl povinně vidět. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky