Veganizovaní (festivalový název)

Vegucated

Dokumentární

USA, 2010, 76 min

Gary Kaskel

Až moc dokumentární na můj vkus. Chybí tomu trochu hravosti.(2.11.2016)

Bolo by jednoduché tento dokument zatratiť, ale beriem podobné snímky ako osvetu a sú pre mňa hlavne informačného charakteru. Teší ma, že sa aspoň niekto pokúsil o niečo podobného a aj keď to nezmenilo život tých, ktorí sa zúčastnili natáčania, možno sa podarilo zmeniť názor hoci aj malej hŕstky divákov. Každá kvapka v mori je doležitá a má zmysel. Musím sa priznať, že ak čítam slaboduchý komentár pod tým mojím dokážem si predstaviť, ako niektorým zabednencom zdvihol mandle a to je celkom úsmevné, no a sranda predsa musí byť, nie?(1.4.2015)

• pools

Rostliny jsou taky živé vy vrazi!(9.3.2015)

• Abiosis

*ZELENINA NA BRAVČOVEJ MASTI* Premýšľam, čo mne, ako vegánovi, tento dokument dal a čo môže ponúknuť osobe, ktorá o vegánstve/vegetariánstve premýšľa či s tým začína. Nie veľa: návštevu u lekára pred a po, chabú interakciu troch pokusných králikov s niektorými členmi rodiny a ich nepresvedčivú argumentáciu, rozhorčenie nad praktikami vo veľkochove, kratučký zostrih krutého zaobchádzania s chovanými zvieratami a rozhovory s "expertmi" opakujúcimi jedno klišé za druhým. Najhoršie však je, že celý ten experiment nie je úspešný - pod vplyvom nových a šokujúcich informácií títo traja rozhorčení ľudia zo začiatku vehementne odmietajú akékoľvek živočíšne produkty, no po pár týždňoch, keď emócie opadnú, už rozmýšľajú o návrate k starému spôsobu života a nakoniec mám pocit, že z dlhodobého hľadiska sa vegánkou stane len jedna z nich. Začať s niečím je tak jednoduché, ale vydržať veru nie je. Verdikt v 1 vete: O závislosti na živočíšnych produktoch a o recidíve. 30.10.13(30.10.2013)

Jsem vcelku překvapený jak celistvý (alespoň v okrajích) ten dokument je. Nemluví se tam úplně o všech věcech, ale většina je tam opravdu propírána. Je to natočeno celkem zábavnou formou, etická stránka veganství je zmiňována nejvíce, na environmentální se dostává méně (přitom právě u ní jsou argumenty nekompromisní).(24.9.2015)