Mea Maxima Culpa: Silence in the House of God

USA, 2012, 106 min

Alex Gibney

Alex Gibney

Lisa Rinzler

Ja som strašne zvedavý, kedy sa ľudia konečne preberú a začnú premýšľať racionálne. Boh je ilúzia. Verte v sami seba. Keď sa Vám stane niečo zlé, príčinou je vaše chybné rozhodnutie, či vplyv iného človeka, no rozhodne nie "nevyspytateľná božia cesta". Keď niečo v živote dosiahnete, pripíšte svoj úspech samému sebe, lebo ste do niečoho vložili energiu. Keď niekto vo vašej rodine umrie, je to preto, že bol starý, alebo chorý, pričom mu nebolo pomoci, no rozhodne neboli na príčine "iné božie plány". Verte alebo nie, KEBY BOH naozaj existoval, neverím, že by sa len tak beztrestne prizeral na svojich najvyšších predstavených, ako si užívajú s malými deťmi. Alebo to snáď máme brať tak, že každý má nárok na akýkoľvek druh hriechu, pričom sa stačí vyspovedať? Keď Vám dieťa zneužije sused, pôjde sedieť, keď to urobí kňaz, bude ho "riešiť" arcidiecéza neexistujúceho štátu ako je Vatikán. Taktiež nerozumiem ďalšej veci. ĽUĎOM vadí imunita sudcov, ale nevadí im imunita kňazov. Vadí im platiť dane, no nemajú problém podporovať organizáciu, ktorá disponuje najväčším bohatstvom na svete, pričom štátu neodvádza ani cent. A to nehovorím o tom, že by pod rúškom pretvárky samaritána mohla šmahom ruky zachrániť celý svet. Že sú kvôli nej podaktorí ochotní opustiť svoju rodinu, no nemajú problém položiť život, snáď ani nemusíme rozoberať. Akurát, že sa potom v človeku vynára jedna základná otázka - TAK KTO JE TU CHORÝ?(20.10.2015)

Vynikající dokument...o pedofilii, odporné přetvářce, lžích a mafiánské struktuře katolické církve.(15.6.2015)

• Rexxheppi

ludia...viete mi poradit kde najdem titulky ??? dakujem(2.10.2015)