Rodinná dovolená u vody v rodném Marylandu znamená trable sama o sobě, pokud jste otec samoživitel a máte na krku tři dcery, se kterými si nerozumíte. O to větší trable pak nastanou, když se dozvíte, že město je napadeno armádou geneticky upravených hadohlavců. Tihle hadohlavci totiž nejsou obyčejné ryby, ale jsou – přesně podle svého jména – napůl ryby, napůl hadi! Plnohodnotná však rozhodně bude zábava! (Israha)

SOLOM.

Mé třetí setkání s hadohlavci co se hororového žánru týče a opět žádná sláva. Přestože jde svým způsobem o zajímavé a nepříliš používané téma (tvory), nikdy se toho nechopil nějaký zručný režisér. Oba režiséři a zároveň i herci Frank Lama a Joel Denning to pojali jako hororovou komedii (no spíš céčkovou parodii), ale nízký rozpočet z toho smrděl na sto honů. To co jim přišlo srandovní, já viděl spíš jako trapný pokus o humor. Ale tak někdo se u toho možná i pobaví. Špatné digitální efekty a gumové monstra moc děsu nenaženou, stejně jako ochotnické herecké výkony většiny zúčastněných asi příliš neokouzlí. Přesto se tu našlo i pár známějších tváří (Gunnar Hansen, Johnny Alonso, atd.)   Příběh samotný taky zrovna originalitou neoplýval, máme tu chechtající se hado-ryby ala Gremlins, Critters či Ghoulies – jedna dokonce vyleze z WC, jejich útoky jsou směšné, gumové atrapy si oběti drží u krku, nebo v rukou a házejí sebou ze strany na stranu – tohle se prostě nedalo brát vážně. No vážně, však mělo jít o komedii, takže alespoň těch pár hlášek a celková trapnost místy člověka skutečně rozesmát dokáží. Nesmí chybět necitlivá starostka, která se snaží nejdřív všechno ututlat a rychle vyřešit, drsný rádoby lovec (který se při první příležitost sesype jak malé dítě), teenagerská lovestory a samozřejmě spousta potencionálních obětí, které se chovají neuvěřitelně hloupě.   Swarm of the Snakehead je dle mého jen další nepříliš povedenou hororovou komedií, kterou zcela po právu spousta lidí mine bez povšimnutí. Nic extra k zapamatování nám tu nabídnuto nebylo. 30% (PS: tu poslední větu z obsahu bych vymazal, protože to je nehorázná lež!) ()