Chorvatští králové

V tomto seriálu se vrátíme do jednoho z nejzajímavějších období v chorvatské historii: od osídlení v 7. století až do konce vlády dynastie Trpimírovců o čtyři staletí později. Chorvatští panovníci Trpimír, Tomislav, Štěpán Držislav, Petar Krešimir IV. a Zvonimír získají na obrazovkách vůbec poprvé tvář a charakter. (oficiální text distributora)

beso74

Po vzoru iných národov sa aj Chorváti rozhodli zrekonštruovať počiatky a zároveň aj najslávnejšie časy svojej histórie. A je vidieť, že si na tom dali vcelku zaležať. Spojením historických faktov, hraných pasáži a decentných špeciálnych efektov (úvod je viac ako podarený) vzniká zaujímavý pohľad na svet rodiaceho sa Chorvátskeho kráľovstva a jeho vzťah so susedmi. Veľká škoda, že niet peňazí a vôle natočiť niečo podobné o Veľkej Morave. ()

Marek1991

Hraný dokumentárny seriál, kde ale nemali veľa historických prameňov a tak sa to snažili podať najlepšie ako vedeli s prípadnými spomenutými, možno aj nezmyslami, no o to viac si aspoň môžme domyslieť. Kde nie je veľa informácií, ťažko niečo kritizovať, no podľa mňa mohli aj viac pobádať, či to ešte doplniť, nielen slovami tam je to napísané a tam to, možno mohli niektoré premene ukázať, nemôžem to skrátka považovať za geniálne, kvalitou splnili očakávané, no žasnúť nemôžem. ()