Aljak

"Nie je problém nasýtiť chudobných, ale nasýtiť bohatých." To by snáď mohol byť aj výstižný podtitul tohto pútavého filmu. Musím uznať, že konečná pointa filmu bola silná a odkaz príbehu sa takým prirodzeným a nenásilným spôsobom dostane človeku ako sa vraví "pod kožu". Akurát tá celá omáčka, v ktorej to bolo celé zabalené, bola strašne strašne zdĺhavá a zbytočne sa to točilo okolo toho istého. Ešte aj tá romantická vetva príbehu mi prišla dosť nenápadná a takmer nepovšimnutá. Ani neviem ako by som to celé ohodnotil, pretože pointa bola vynikajúca, lenže to zdĺhavé divadlo a vnútorná premena Faizala bola až zbytočne natiahnutá - niekedy je menej viac. Je to niekde tak na hrane 3 a 4 hviezd, ale asi skôr tie tri (proste by to nebolo fér voči ostatným 4-hviezdičkovým filmom, keby som dal toto na rovnakú úroveň). ()

Andrea1717

Príbeh mladého muža, Faizala, ktorý vyrastal bez mamy a vychovávali ho 4 len o málo staršie sestry. Faizi si obľúbil varenie a tak sa rozhodol tomu venovať ako svojej profesii, čo však nie celkom objasnil otcovi. Všetko sa prevalí až pri "obhliadke nevesty" s ktorou ho plánujú oženiť z čoho tiež nie je nadšený, lebo v Európe kde študoval zanechal priateľku. Rodina odmietne dievča vydať za kuchára a Faizy sa dostane do sporu s otcom, ktorý mu vezme pas aj peniaze. Faizi sa nemôže vrátiť bez pasu do Londýna, kde má sľúbenú prácu a tak nahnevaný odíde od otca a zamieri k svojmu dedkovi, ktorý vlastní malý hotel. Tu sa zoznámi s celým jeho osadenstvom a postupne preniká do zákulisia jeho kuchyne a myslenia svojho dedka... Veľmi pekne a citlivo natočený film, Dulquer a Nithia sú skvelý pár. Film rieši ako osobné problémy, osud, predurčenie, zmysel života, rodinné vzťahy, lásku tak aj spoločenské problémy, priepasť medzi životom ľudí bez peňazí a možností a boháčov... na jednej strane absolútny nedostatok a na druhej prebytok a plytvanie. ()