House of Shame

všechny plakáty
Pornografický
USA, 2005, 150 min

PKD

Dnes již 16 let stará a s našlapanou stopáží 2,37, ale za to neskutečně promakaná záležitost od zkušené režisérské (od r. 2004) matadorky jm. Tanya Hyde (a matka dítěte, nářez) tradičně pro spol. Harmony films, která již mnoho let dokazuje, že Britové, nejsou jen čajíčkáři (a prznitelé svých vlastních dějin viz. nová Anna Boleynová) ale když se chce a umí, tak s přehledem nakopou XXX zadky i soudruhům z USA, kteří jsou zde naprosto mylně uvedeni. Jeden z důkazů, že když se vytvoří špičkové dílo (v jakémkoli žánru) tak v podstatě...nezestárne. Jako spousta její další produkce. Je zde pro znalce a milovníky všeho možného (a někdy i nemožného) skoro vše, co se dá na této ploše, dodati. A když je plně spokojen někdo jako já, tak to už je co říci.;-) I když bych tam 1, 2 věci přidal, tak je tam 90% toho, co si představuji pod pojmem špičkové XXX. Výsledek? Perverzní, lehce (pro mě samoz.) úchylné a přesto svým způsobem...velmi Britské (což mě vždy u ní fascinovalo) ve smyslu, konzervativní. Tanya to uměla vždy vybalancovati. Její jméno je zkrátka již dávno, zárukou nadprůměrné quallity a svébytné atmosphéry, kterou má v tomto žánru, máloco. A je jedno, zda to má 50min. či 150min. Ona si takovou nehoráznou stopáž, může dovolit. Kolega honajz2 by to samoz. zkrátil:)))) Už jen za ten britský přízvuk (ano, často je tam hlas vypravěčky) + ty typické (hl. mužské) xichty, to stojí za to.;-) Též je ostuda, že zde dotyčná nemá ani profil. I imdb má aspoň něco. A abych to nějak vyvážil tu absenci info., tak její technický styl je charakterizován častým používáním bar. filtrů (to zrovna moc nemusím, byť čb mi nevadí), rychlé/zpomalené záběry, nekonvenční úhly kamery a mj. temné atmosférické nasvícení. Já ji před lety objevil díky titulu, Hotel Hyde a vůbec bych nepoznal, že jde o její prvotinu. ()