X-Men '97 - Úsvit svobody mutantů (2024) (epizoda)

Domníval jsem se, ze VesmírnýOdyseus kecá nebo classicky čsfdovsky, přehání s tím ´´novým´´ Magnetem (který ani zde k mé nelibosti, nesundal tu bujnou hřívu) ale NE. Je to vskutku něco nepopsatelného. Jen to není kompliment. Něco podobného má ´´zlá´´ Jean, jenže jaksi na ženské, něco takového, vypadá o 300% lépe. Vedle Black Canary z 80tek (za který v 2006 vyhrála i cenu, kterou by si ale za za rámeček nedala) je to fakt jeden z nejotřesnějších super outfitů v dějinách žánru. Vraťte se urychleně k červené a ostříhati. A teď konečně klady. Je jich fůra a vrcholem jsou všechny Ericovy pronesené věty a souvětí. Proto za 4. Tak.

Doom Patrol - Season 4 (2022) (série)

Zazvonil konec a Doom Patrol je zvonec. Uf. Za 4...ale tak, tak.

Sheppard - Geronimo (2014) (hudební videoklip)

1 za klip (to je fakt trapárna) + 3. 5 za song (ten jest fajn) = 4.

Night of the Ghouls (1959)

Klasický Dřevák jr. Nic víc. Nic, míň. Rozhodně jsem se více bavil a taky si to nechal, u Nevěsty Monstra. Tohle je totiž hodně stylově podobné, neb o poznání...nudnější i na Eda. Shlédnuto v rámci přípravy na jeho hanbaté filmy. Očekávám o dost větší prdel, než u tohohle. Jen ten Criswell v těch XXX Woodovinách bude citelně, chyběti. :)))

Její tělo (2023)

Další náhodný film ze série ,,co budeme dělat, zatímco běží představení a my čekáme, až zavolají techniku na přestavbu´´. Zdůrazňuji, že já ty filmy či tv s. nevybírám. Většinou příjdu a něco zrovna, běží. Shoduji se s většinou, která píše, že film jen klouže po povrchu a nejde vůbec do hloubky a tudíž neříká skoro nic o ničem a sám je v podstatě k ničemu. To posl. už říkám já. Ale zase, nějká hrůza to nebyla a v rámci možností to kór nenudilo. Jediné, co mě docela šokovalo (neb jsem si před premiérou četl dlouhý rozhovor s rež., která tvrdila, že sice regulérně explicitní porno scény natočila, ale do kino verze to samoz. nepůjde) právě scény, kde se šlo doslova, natvrdo. To bych v tzv. mainstreamu, nečekal. Vyvalil jsem na to bulvy a byl to takový dopad, že tu 3. hvězdu dám ze ten shock. Jinak za 50%. A co se týče mé reakce, jak jsem se tak díval na zbývající 3 kolegy, ti na tom byly dosti podobně a to je 1 z nich  v rámci XXX žánru není žádný nováček, jako já. Jenže tohle jak říkám, v nenápadném mainstreamovém filmu do kin, nikdo z nás nečekal. Posl. věc ještě k tomuto. Bylo ze zpětného pohledu dosti zajímavé, že ti, co vím, že XXX prakticky moc neholdují (takový ti moralisti, co dělají doma satan ví jaké prasárny) zachovali kamenný xicht, zatím my os. XXX sběratelé/diváci, jsme z toho měli málem infarkt. Zajímavé. A na celém filmu, asi to nejzajímavější. Bod za odvahu, tvůrčí týme. Jak zde již zmínili i jiní. A od baby, která má vskutku srandovně naivní názory na porno průmysl, což mě v tom článku, spolehlivě rozesmálo. Taková ta brejlatá knihomolka, co zná max. 2 polohy a z análu by měla zřejmě, celoživotní trauma. Ale, třeba klame tělem. Doslova.;-) To je taky možnost. Ale kdo ví, jako verzi jsem viděl. Třeba se nakonec natočily 2.  Relativně pobaví (dost lidí, kteří jako já tohle od ne XXX filmu, nečekali) šhockuje a neurazí. To posl. se týká jen těch, kteří ví, do čeho jdou a nemají vysoký odpor k jistému žánru.

Černý telefon (2021)

Nebylo to zlé. Retro z 1978 tady nebývá zase tak často. Na 2.str., od Kinga jr. to není nic přequapivého. Prostě píše to samé co fotřík, akorát je o něco drsnější. Toť vše. Shlédnuto opět neúmyslně a náhodou. Pošmourně-vyblitózní vizuál tomu dodal patřičnou atmosphéru, která je obzvláště u H filmů, velmi výrazná a žádoucí. Hl. chlapeček vypadal jako holčička a vůbec se nedivím, jak se mu dařilo v celém ději. Přitom by stačilo jen ostříhati. Njn. Holt, konec 70tek. Rež. pořád výborného Hellraisera V, což byl jeho debut (škoda, že se mu takto nepovedl i ten remake jisté SF classiky z 50.let, ale s takovým posr. dementem, jako Smith jr. dobrý film prostě neuděláte, ani pokud jste se rozkrájeli) nezklamal a H či thrillery mu pořád jdou. Konec byl takový nijaký, ale vzhledem k tomu, že bude 2, tak čekám, nějaké to zásadní ukončení a rozhřešení/vyřešení. Pěkných 3.5

Justice League: Crisis on Infinite Earths - Part One (2024)

Mno. Čekal jsem větší průser typu Ticho, ale i přes mé výtky a při faktu, že se jedná o 1. díl ze 3, dám za 3. Za 4 by to bylo klidně, ALE to by si samoz. autoři nesměli vycucati z prstů 90% děje (ano, opět zde luxusní předloha slouží jen jako hrubá kostra, která nějakým zázrakem, nabere jasnějších kontur, zhruba posl. 30 min.) nepotvrditi fakt, kterého si všimlo spousta zahraničních recenzentů, tzv. unylost a jakási blíže nepopsatelná fádnost většiny souč. Tomorrowverse, který naštěstí(?) končí právě touto masivní trilogií, kde máte reálnou šanci upadnouti do mikrospánku a to zvláště u akčních sequencí, což je pro mě osobně, až fascinující, neb jsem toto u DC animáků až do Tomorrowverse NIKDY nezažil. Další důl. upozornění všem budoucím divákům (ať znají předlohu či ne) prvních 45min. můžete v klidu přeskočiti (s vyjímkou scén s Crime Syndicate, které jsou TOP a až horrorově ponuré) páč se tam furt řeší buď Barry, ´´Iris´´ či svatba, nebo Amazo, který nemá v comicsu vůbec žádnou relevanci a pod. fascinující věci, které jen zdržují a většinou i nudí. Ironický dovětek, že posl. asi 3 min. jsou totálně obšlehlé z Infinity War, byť abych byl k DC fér, podobný prvek jest i v předloze a ta je rozhodně starší, než jistý MCU film. Další úlet je to, že zásadní postavy jako můj velký favourit Psycho Pirat, zde mají jen v podstatě štěk (zatímco už od začátku knihy, má velkou roli) takže čekám, že se to zlepší v dalších dílech. V podstatě se dá říci, že tam, kde jdou autoři na ruku předloze, jsem měl emoční pnutí a film mě rázem začal zajímati o dost více, než když tam běžel zcela jiný děj, který ani neměl tu atmosphéru comicsu a není to tím, že je z 80tek. Pariah je zde za váguse, skříženého s dr. Strangem, což je dosti trapné a nepoznali byste tuto též zásadní postavu pův. Krize, ani omylem, Kara má minimální (ostatně, jako v první pol. předlohy) důležitost a vypadá to, že ona a Harbinger jsou jedna a táž osoba, což je v comicsech přesně naopak a příjde mi to debilní, ale je možné, že jsem to pobral blbě (byť k tomu svádí fakt, že obě postavy mluví stejná herečka) a aspoň ze sám Monitor dopadl dobře a je to ta postava. Palec nahoru za těch několik málo střípků, které byly skoro doslova opsané z knihy. Zatím mám ale podezření a jsem zvědav, zda mi to 2. a 3.díl potvrdí, že zpětně případný divák, který bude míti chuť tuto trilogii, shlédnouti znovu zjistí, že na pt. I, nemá již potřebu se znovu koukati. Já tedy doufám, že si aspoň 2 a 3 budu chtít nechat, když už 1 zcela jistě...ne. Otázka/Question: jaký smysl (zvláště u animáků, neb u hraných filmů bych to ještě chápal) má adaptovati konkrétní comicbook, když z něj vypreparujete min. 80% toho, co ho činí tak fascinující? Z Tomorrowverse za sebe mohu s klidným svědomím doporučiti jen JS-WW II, Batman: Long Halloween (tam se drželi mnohem více předlohy a bylo to sakra znát) a samoz. z mého pohledu Legion of Superheroes, protože Kara. Není to průser, ale od úvodního filmu, dle masivní a přelomové maxisérie, jsem ehm...čekal o dost víc. A ne 50% skoro o ničem.

Glen, nebo Glenda (1953)

Konečně. Woodova výpovědní prvotina je za mnou. 3. hvězda je bez výhrad za tu slavnou 10minutovku, u které jsem sice zprvu přemýšlel, že ji nemilosrdně přetočím, ale nakonec se z toho stal šíleně ohudebněný film ve filmu, který dává tušiti (byť to pravděpodobně netušil ještě ani sám autor) že Edward D.W. jr. patří prostě do hanbatých až porno žánrů, ve kterých samoz. neexcelloval, stejně jako v jakémkoli žánru (ovšem, prdel je to občas...neskutečná) ale jako studijní materiál to má hodnotu přímo gargantuovskou. Bylo velmi zábavné, sledovati stejné (ale tentokráte originální) scény, které známe dle mého dosud z nejlepší Burtonovky vůbec. Lugosi je bůh. Fullerová příšerné dřevo. Sám slovutný Ed docela v poho herec (čekal jsem to mnohem horší). Opakující se záběry na dopravní magistrálu (dojde i na záběr v noci:) včetně tavící pece, bizonů a záběrů z 2. světové, jsou zkrátka podpis už takového formátu, že bez toho by na to šílenci jako já, snad ani nekoukali. P. s. ten ´´dětský´´ hlásek byl docela děsivý. Děsil i samotného Glena/Glendu. A pokud jste transvestita či velmi vážně uvažujete o změně pohlaví (to je dnes tak brutálně v módě, že se až divím, proč tento film není remasterován a není výkladní skříní duhové enklávy LGBTQWSNCC@e=mc2) jděte do toho.

Justice League: Warworld (2023)

Hodnocení č.9200. Ti z nás, co totálně zapoměli závěr předchozího Legionu s Karou, na to samoz. kókali jak péra. Pak jsme si sice vzpoměli, ale moc nám to ve výsledku nepomohlo. Film jest prý dle dosti čerstvého DC comicsu, který ale neznám, neb jejich produkci (až na občasné a řídké, vyjímky) už dobrých 6 let, nesleduji/nekupuji, takže nemohu posouditi, nakolik je nezáživná předloha vs. film. Ale esli to tak je ze souč. DC produkcí i na papíře, tak potěž koště. Není to průser, ale že bych z toho padal na prdel, to taky ne. Mám tak obavy, jak dopadne adaptace (které se v drtivé většině v DCAU povedly) 1 z nejzásadnějších a pro mne osobně i zároveň nejlepších DC špalků, co jsem kdy četl a hodněkráte. A která má navazovati na tento film, který je vlastně jen poněkud zbytečným prequellem k chystané adaptaci oné masivní (ve všech ohledech) knize jm. Crisis on Infinite Earths. A obávám se, že i přes to, že to má míti 2 zhruba 80min. díly,  (tato obava se později ukázala, jako lichá, co se týče počtu částí) to vzhledem k předloze, nedopadne moc dobře. Dříve jsem se mohl na animáky od WB/DC dosti spolehnouti, ale v posledních letech....no, nevím. Ale aspoň tam neumře (snad) Kara, když se jí v Tomorroverse zbavili a šoupli ji do 31.st. Nejvíce se líbila čb část a i ta westernová nebyla špatná. Prostřední s Brucem, byla naprostý průser, u kterého jsem ihned po začátku, regulérně usnul. Tento typ příbéhů/žánru totiž již od 12 let (kdy mě naprosto zbořila Asimovova Nadace, mj. jiné SF klasiky) u mě skončil na naprostém okraji zájmu. Na 2.str. to i přes to všechno, nutně nuditi nemuselo. To by se ovšem museli scénáristé o dost více, snažiti.