Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama

Recenze (2 093)

plakát

Mumínci (1990) (TV seriál)

Tehdy prťavá mladší sestra to s nadšením sledovala a já se též parkráte kouk, co je to za podivné mimozemské hrochy, či co :)))) Ten jejich název jest samoz. šíleně jošťomilý. To je bez debat.

plakát

Strážce duší (2005) (TV seriál)

Pokus o česká Akta X? No, pokud by se to tak halasně v našich periodikách tehdá neproklamovalo (což považuji za chybu), bylo by to lepší. Osobně toto považuji za příjemnou záležitost, kde ústřední dvojice je mi opravdu sympatická (a to nepatřím k fanouškům zpěvanek typu Norisová, ne nemá fakt nic společného s Chuckem...škoda:( a tak vůbec.;-) Zázrak se nekoná, ale průser, též ne.

Ptáci (1963)

No, tak jsem se k tomuto konečně! po 21 letech od 1. úmyslu...dostal. Co napsati? Je to mnohem soudržnější (alespoň pro mne) než Psycho, které se mi už nějakou tu dobu rozpadá na jednotlivé sequence od nicmoc po squellé. Tady to šlape od zač. (a to se prosím do 50min. ´´nic´´ neděje) až do konce, i když bych uvítal nějaké to vědecké zdůvodnění, ale jak Hitchcock tak autorka předlohy, nejsou a nikdy nebyli SF tvůrci, takže holt smůla.;-) Sice jsem měl maličký problém, odprostiti se od Roda Taylora jako vynálezce Stroje Času, ale ve výsledku to nevadilo. Blondýnky sice moc nemusím, ale tato zde přítomná, byla fakt takovým tím správným způsobem sexy/přitažlivá a s lodičkami za všech okolností. Další důkaz, že toto není reál, haha. Zkrvavené dětičky potěšili. Tady jest vidno, že se s tím Hitch fakt nemazal (dnes si to nedovedu představiti při té chorobné nedoknutelnosti dětí obzvláště v US filmech obecně) a umně jako většinou...zvyšuje napětí, které od 2.pol. stoupá exponenciálně. Tak to má být. Takže silné 4.5, aby to bylo více, než Psycho. Jediná věc, co mi tak asi nejvíce lezla na nervy, jsou úvodní titulky, ze kterých bolí oči. Z ní asi čerpali tvůrci při 4.s. Supernatural,;-) Jo a ost nehledejte. Působivé zvuky sice vyrobilo několik lidí, včetně klasického Herrmanna, ale ost jako takové...není:( Ovšem, existuje 19min. výňatek od Oscara Saly. Takže vlastně ano.;-) Pokud by pan Hitchcock ještě chvíli vydržál, tak by se spojil v 70tkách s Carpenterem a to by pak bylo maso!

plakát

Batman - Green Ice (1966) (epizoda)

Tohle mě tenkráte dostalo...mr.Freeze v podání rež. Otty Premingera, který nás potěšil svou klasicky noirovou Laurou, která sloužila jako jeden z hl. inspiračních zdrojů pro TP čti Twin Peaks. Vzhledově asi nejvíce comicsový. Není to sice G.Sanders, ale hráti umí a neudělal sobě ani postavě ostudu.;-)

plakát

Batman - Instant Freeze (1966) (epizoda)

V tomto seriálu se sice vystřídali hned 3 Pánové Freezové, ale George Sanders (kterého jsem po1. objevil v Hitchcockově Rebecce) je z nich prostě the nejlepší. S tím kouzelným přízvukem (ne, stále si nedovedu představiti u tohoto tv s. cz dabing, už jen ta velká spousta nepřeložitelných hlášek a slovních hříček) a gentlemanským vystupováním, jde vskutku o totální zastínění Warda s Westem, kteří při všech sympatiích, nikdy nebyly nějací extra herci, což není žádné šokantní odhalení.

plakát

Rodina Addamsova (1964) (TV seriál)

60tky byly prostě neuvěřitelné. Jak negativně (rakovinově se šířící sláva Tolkienovy nečitelné trilogie, vypatlaní zhulenci Hippies, Beatles) tak positivně...účesy, botičky, P.K.Dick na vrcholu tvůrčí invence (byť dalších 17 let též stál za to) Star Trek, Batman a Addamsova Famílie+ pár dalších pochopitelně. P.s. a nemůžu si vzpomenouti, zda to někdy bylo v cz, ale já to určitě viděl ve slovenštině a jestli to dodnes s cz dabingem není, tak je jen další ostuda pro čechy. Naštěstí jsem moravák, takže se mě to netýká, checht.

plakát

Batman - Marsha, Queen of Diamonds (1966) (epizoda)

Máša, tentokráte bez medvěda, je bezesporu díky minišípům lásky a na dálkové ovládání otáčejícího se Amorka, přitažlivá.;-) A jde po diamantech...neřádka. Ztvárněná charismatickou (a ten hlas, jehož dabovati je zločin) Morticií Addamsovou. Tou oupně 1. Nic proti Sonnenfeldově dvojici filmů, ale pův. čb tv s. je prostě pořád no.1. Absolutní TOP jest bez debat její svatba s Batmanem, který je pak po zásahu Alfréda a té dementní tlustoprdky Dickovy tetičky Harriet, oddávajícím obviněn z bigamie, páč se ukáže, že je s Marshou/Mášou již 7 let, ženat, hahahaha!!! To bylo na infarkt.:))) A taky scéna, kdy se o ni tvrdě hádají komisař Gordon s totálně megatupým náčelníkem O´Harou v klecích.

plakát

Digimon Adventure (1999) (TV seriál)

Jo, tenkráte na nově to nebylo špatné. Dokonce bych řekl, že to bylo méně stupidní jak konkurenční Pokémoni. Zde mi to přišlo takové vážnější. Nevím. Třeba je to blbost, heh. Zaujal mě ten kaktus a obří vycpaný medvěd, se srdcovým útokem. To bylo fakt bizar.;-) Linie s těmi ozubenými koly, co v tělech těch digimonster dělaly akorát neplechu, byla docela temná. Na tento typ tv s., samoz.

plakát

Batman - The Sandman Cometh (1966) (epizoda)

Special quest star, nejnotoričtější evropský zločinec dr.Somnambula (často v kožichu) aka Hajaja v podání tradičně charismatického Klaatua aka Michaela Rennieho.;-) Catwoman je jen svůdnou třešničkou na dortu jako speciální čestná padoušnice.;-)

plakát

The Invisible Woman (1940)

Ženská má býti vidět. A basta! Tedy pokud nevypadá jako Holubová či Babčáková.