What She Wants

Velká Británie, 1995, 5 min

Režie:

Ruth Lingford

Radko

Čože to len chce tá žena? Tá čo prechádza bankou, metrom a mestom? Kabelka dámy, hlavnej postavy filmu, sťaby symbol vagíny, nenásytnej, sýtočervenej a tajuplne hlbokej. Žena sa presúva mestom, postavy a reklamy vôkol nej sa mihajú sťaby sexuálne symboly. Vlak metra prechádzajúci tunelom tak vyjadruje penetráciu (prenikanie stoporeného údu - vlakovej súpravy tunelom - vagínou) Holohlavá hlava muža, smutne posedávajúceho v metre sa javí ako obnažená špička žaluďa. Posedávajúci bezdomovec zase evokuje symbol nemohúceho a ochabnutého vtáka, neschopného erekcie. A tak ďalej a tak podobne. Anglická výtvarníčka a režisérka Ruth Lingfordová vyjadrila prostredníctvom päťminútového animovaného filmu svoju mienku o svete dnešného veľkomesta, reklám a bankovníctva. Ukazuje ho ako svet preplnený sexuálnymi symbolmi, ktoré externalizujú kopuláciu a množenie a pohlavné orgány. No v realite ostáva čoraz viac osamelých žien a mužov, posmutnele a osamelo sa presúvajúcich z bodu A do bodu B. ()

easaque

3* tento animovaný kraťas má hodně roztodivnou atmosféru, čímž upoutal moji pozornost. A myslím, že se režisérovi docela povedlo zobrazit pocity neukojené ženy, které se míchají během cesty po městě - teda jestli mu o to šlo ;-). Zkuste tento art snímek zkouknout třeba tady a pozor, protože pro puritány rozhodně není. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 3 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()