Slavné dny

(pořad)
Publicistický / Krátkometrážní
Česko, 2010, 7 min

Reportáže o milnících lidské historie. Dny, které změnily tvář tohoto světa. (Stream.cz)

Glamdring

Myslím si, že tenhle pořad i přes kritiky zde obsažené má co říci především pak mladším divákům, protože je to kráké, stručném a jasné. Může být pravdou, že informace a záběry pochází z jiných dokumentů, ale to nic neubírá na tom, jaký má pořad vliv. Kdo z mladých uživatelů si dnes pustí v TV nebo na netu nějaký dokument? Mě např. velmi zajímají a tvoří většinu mnou sledovaných pořadům nicméně, u většinové populace mých vrstevníků a jejich mladších kolegů jsem drtivou vyjímkou. Proto hodnotím tento pořad víc než kladně, jelikož nezabředá do detailů, které jsou pro nadšence, ale udržuje alespoň základní všeobecný rozhled. Závěrem okřídlená věta s nádechem patosu, který se sem hodí :o) : " A i kdyby oslovil jen jednoho člověka a donutil ho o naší hystorii přemýšlet, pak má cenu." HOW ()

Vaelor

Jasně, do +-9 minut nedáte všechny informace, ti chytřejší to pochopí. On člověk v dnešní době nemá moc času sledovat dvou hodinové dokumenty, takže tady ten rychlý přehled je výborný. Hodnotím zpracování, ne objem informací. ()