Kdo přežije - Krev není voda

(série)
  • USA Blood vs. Water
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2013

Na Filipínách budou tentokrát soutěžit trosečníci proti rodiným příslušníkům. Soutěžící si musí poradit nejen s jídlem, pítím, ale především s drsnými podmínkami přírody celých třicet devět dní. Tato série byla natáčena na na filipínském ostrové Palaui v provincii Cagayan. Komu se podaří přechytračit a přelstít ostatní, přežít a získat titul poslední přeživší a vyhrát tak i jeden milion dolarů? (reich)

KajusaK

Spoilery!! Pro mě zatím jedna z nejdokonalejších serií!! Možná dokonce nejlepší!! :)) Jsem z toho úúúplně unešená!! .. Tolik pocitů jsem ještě z žádné série neměla..Jak je u mě zvykem, fandila jsem "favoritům" a ne nováčkům..Opět mi přišlo nefér, že nováčci nic neumí a jsou proti veteránům, ale co už :))...Naprosto dokonalá hudba a ukázka na začátku (zatím nejlepší), opět figuroval ostrov vykoupení (skvělé).Taky bylo pěkně vidět, že tu byly ženy o 80%silnější než muži :D)...Aras - Pro mě zlatej střed, nezajímal mě, ale nechala bych ho tam kapku déle :)) (pro mě nejhezčí soutěžící :D))..Candice - schytala to hned na začátku, skončila na ostrově, držela se podle mě dlouho a byla dobrá, fandila jsem jí.Pobavila mě s gestem na Culpeppera :D)..Colton - pro mě ubožák, divnej týpek, blázen, ještě že se tam moc dlouho nezdržel..Gervase - v první řadě byl můj favorit, ted byl troska, táhl se celou řadu za Tysonem, sám vůbec nic nezvládl, hrozně se na něho dívalo, neustále jsem se těšila až vypadne ale bylo jasné že to došlape až do konce, (to jak potopil svou neteř hned nazačátku taky nebylo moc pěkné a přišlo mi, že toho ani nějak moc nelitoval)..Kat - další záporná postava pro mě, katastrofa, nevím proč, ale vůbec mi nesedla, díky bohu že si ji nedrželi déle..Laura - pro mě v téhle sérii asi nejúúúžasnější postava!! Skláním se před ní, protože dokázala podle mě nejvíc..V podstatě byla skoro celou dobu na ostrově (hned po návratu ji znovu vyhodili) ale i tam to nevzdávala a dostkrát vyhrála!!škoda, že neporazila Tinu, i když by to asi nic moc nezměnilo a pořadí by zůstalo stejné..Opravdu úúúžasný člověk!! Strašně pěkné komentáře na kameru, vyjadřování citů otevřeně přede všemi..Monica - jak bylo řečeno, byla den ode dne silnější a silnější. První polovinu jsem ji nemohla ani čud, líbila se mi na ní maximálně její kšiltovka :D), ale od sloučení se to začalo obracet a jakmile začala vyhrávat imunity tak byla také moje favoritka, dokázala podle mě mnoho a opravdu mají děti dva vzory :))..Rupert - velice pěkné gesto na začátku soutěže, škoda že se neudržel déle, třeba příště :))..Tina - nevím proč ale nefandila jsem jí , byla pro mě také zlatý střed jak Aras.Naštvalo mě, že nad Vytasem vyhrála jen kvůli pomoci Laury a nakonec ji porazila, podle mě si to vůůbec nezasloužila, už jednou vyhrála vůbec bych ji do soutěže ani nedávala..Tyson - vítěz série, pro mě dost rozporuplný člověk, chvíli jsem mu fandila chvíli ne, kdybych to brala opravdu jen tak že hrál, tak hrál super, ale občas mi přišel dost bezcitný..Rozhodně bylo odzačátku vidět, kdo to má vše pod palcem :)), výhru si podle mě nejvíc z té trojky ale zasloužila Monica!! Tyson podle mě vůbec nic neuměl a vyhrával až na konci a dost těsně..Druhý kmen - Brad Culpepper - manžel Moniky, katastrofálně divný člověk :D) tak bych to zkrátila pro mě prostě cvok :D).. Caleb - nefandila jsem mu a divím se, že se udržel tak dlouho, asi to hrál na nenápadnost :))..Ciera - pro mě po Lauře druhá největší favoritka!! Super člověk, který prostě nechtěl být čtvrtý ale první :D). To s vyhozením Laury bylo zvláštní a docela mě to naštvalo, ale když jsem pak viděla rozhovory v pozadí na kameru tak jsem názor zase změnila..Velice krásné pouto mezi nima..Best..Hayden - zezačátku jsem ho moc nemusela, asi kvůli tomu že jsem věděla, že patří ke Kat, ale když se spojil se Cierou (což bylo celkem daleko :D) tak jsem názor kapku pozměnila, i tak pro mě je pouze střed, neutrál, a slaboch, který nikdy nic nevyhrál a porážely ho ženy :)) hlavně v soutěži, kde ho porazila Monica, a on si stěžoval na puchýře :D)..John - mě moc neseděl, líbilo se mi že byl na ostrově s Candice, ale když měl možnost se s ní vyměnit (a ona chtěla) on se zdál být zaražen a přišel mi, že je dost ubohý, nevadí mi, že nedošel dál, podle mě byla lepší a silnější Candice..Katie - mám na ni názor jak na matku Tinu, nefandila jsem jim, Katie mi přišla vyvržená od lidí, snažila se vetřít kamkoliv, + snad jen za to jak se k sobě s Tinou chovaly :))....Laura - myslela jsem si, že bude slabá a bude pro mne zklamáním, ale nakonec jsem byla docela ráda, že jsme tentokrát viděli ji a ne Ruperta.Pracovala v kmeni, perfkektně plavala a nakonec doplatila na svou čestnost a šla :)), odzačátku to měla těžké protože byla jediná v kmeni "cizí" a ostatní byli naštvaní, že se s ní Rupert vyměnil, takže pro mě dost silný člověk .))..Marissa - moc dlouho tam nepobyla, díky svému strejdovi, chudák dojela na něco za co nemohla :))..Rachel - to je asi jediná osoba kterou jsem tam nějak nepostřehla a nevím že tam byla :D) ale každopádně dobře vymyšlený tah na Tysona, škoda že nevyšel :))..Vytas - pro mě lepší než bratr Aras, docela silný, chudák mezi babama :D),ale také jsem mu nefandila :))... () (méně) (více)

Rosaviva

Obsahuje spoilery:Už prvně, když jsem zjistila cast, tak mě tak něják napadlo, že tohle by mohla být Tysonova série, a ukázalo se, že jsem měla pravdu. Jak jsem ho v jeho úplně první sérii moc nemusela, tak si mě za ty roky získal, takže jsem mu tu výhru i přála, z finálové trojice rozhodně nejvíc, hlavně jsem se děsila, aby porotě nepřeskočilo a nedala to otravné Monice. Někdo by jí měl spočítat, kolikrát za sezónu řekla "This is about Monica." Každopádně mě tahle série příjemně překvapila. Trošku mě naštvalo, že pár mých favoritů vypadlo již před sloučením, ale kmenovky skoro v každém díle stály za to. Ehm, ehm, Rustle feathers :D Na rozdíl od většiny přítomných si myslím, že Redemption Island není špatný nápad, takže jsem byla poměrně ráda, za jeho navrácení. No, když to vezmu kolem a kolem, moje nejoblíbenější série to není, ale stála za to. 4* a Ciera se pro mě stala největším překvapením série, po prvních třech dílech jsem si o ní myslela, že je naprosto odepsaná a hele kam to dotáhla. ()

DonQ

Výborná série. Ačkoliv tu byla pevná aliance, tak to přesto bylo napínavé a mohlo se leccos stát. Řadím ji hodně vysoko. Dá se říct, že posledních šest přeživších to mělo buď zasloužené nebo vydřené, takže spokojenost. Dost mne zaujali bratři Baskauskasové, to bylo hodně interesantní! S vítězem jsem relativně spokojen, nemůžu říci, že by to bylo nezasloužené, byť jsem v poslední fázi hry přál jiným, vzhledem k tomu, že vítěz měl hru v paži v podstatě od začátku do konce. Určitě k němu sedí příměra k Boston Robovi, hodně podobný styl a hodně podobný vývoj jako 22ka. Každopádně zde jsem si závěrečnou kmenovkou vůbec nebyl jistý, neboť mi přišlo, že může vyhrát kdokoliv z té trojky. Tak hurá na 28ku. ()

kinghome

Jak já tu dementní Moniku nesnášel, nechápu jak s ní může Brad tak dlouho vydržet. Byla to asi jediná vada na jinak úžasný sérii. Poprvé jsem se rozhodl, že budu koukat na Survivor jednou tejdně a nepočkám si na konec sezóny a vybral jsem si jednu z nejlepších řad vůbec. Vážně jsem si Blood vs. Water zamiloval a to hlavně díky starým tvářím a novým překvapivě sympatickým soutěžícím. Nečekaně hodně zvratů a zajímavě pojaté soutěže, kde se mohl poražený prohodit s jeho příbuzným. I po 26 sériích má Survivor co nabídnout a pořád vymýšlí nový překvapení.Jedna z mála sérií, kterou neposere ani vítěz, který si to vážně zasloužil, konečně to vyhrál taky někdo, komu jsem fandil. Doufám že bude někdo překládat další řady, protože Exi se nám sekl a už nechce překládat. Byla by to škoda, kdyby už survivor nikdo nepřekládal. Oblíbenci: 1. Ciera, 2. Tyson, 3. Brad ()

heyda

Tak série nám skončila. Určitě se dá konstatovat to, že po otřesném Caramoanu přišlo viditelné zlepšení. Nicméně s Filipínami a ostatními top sérkami je to stále nesrovnatelné. Klady série: Brad, Vytas, Hayden, Ciera, Laura.....tahle pětice se starala asi nejvíc o to, aby se tam vůbec něco dělo a bavilo mě to. Samozřejmě redemption island se znovu ukázal jako nefunkční a doufám, že mu bude navždy konec. Celkově se v mém žebříčku BvW zařadí někam do lepšího průměru mezi série, které mají důstojného vítěze, pár zajímavých zvratů, ale které na ty nejvyšší mety koukají pořád ze slušné dálky. 75% ......PS: Nemůžu se dočkat nové série. Konečně série se samými nováčky, navíc to vypadá, že budou rozděleni do 3 kmenů, což vždy přináší množství variant a aliancí. Těším se :) ()

• Poprvé soutěž trvala 39,5 dne. Bylo to kvůli tzv. dni nula, kdy rodinný příslušníci spolu strávili půlku dne před startem soutěže. (Zix.)
  • V této sérii byla poprvé spálena nápověda ke skryté imunitě dříve, než byla rozbalena a přečtena, a to hned několikrát. (Chuppa)