Earth Spirit Action

všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
USA, 2008, 16 min

Vyznamní aktivisti a aktivistky Vandana Shiva, Starhawk, Matthew Fox, Ruth Rosenhek a John Seed hovoria o hlbinnej ekológii, živej demokracii a revolúcii uvedomenia v diskusii, ktorú je potrebné viesť pre zabezpečenie udržateľnej budúcnosti. Inšpiratívny a podnetný dokument spája zábery prírody a rôznych environmentálnych akcií z celého sveta. (whack)

whack

Jeden zaujímavý komentár z YouTube: Ide to už do mainstreamu. Hipíci so známymi menami rozprávajúci o ekologických problémoch... robia to už cez 30 rokov. To dnes už nefunguje. Neodkladnosť týchto problémov súri, noví ľudia šíria myšlienku novými spôsobmi. No musíme nosiť obleky a kravaty, nie hippie blúzky, musíme infiltrovať ich televízie, kostoly a firmy – podporiť novodobé environmentálne hnutie. ()

Khalesi

Nemyslím si, že to nefunguje. Veľa ľudí je dnes duchovne založených a tí sa v tom nájdu. Faktom je, že u mňa sa práve táto časť míňa účinkom. Áno, je potrebné šíriť ekologické zmýšľanie trochu priebojnejším spôsobom. Ale aj tak sa mi veľmi páčila časť o tom, ako musíme zmeniť svoj pohľad a vnímanie samotnej planéty-pozorovať, počúvať a na koniec pochopiť a chrániť! To je pravá podstata environmentálneho hnutia. ()