American Muscle

Vengeance Road

Akční

USA, 2014, 90 min

Co čekáte od akčního filmu? Tak asi to, že bude akční. Snímek "American Muscle" tohle splňuje, i když to, jak se vám bude zamlouvat hlavní postava, to už je věc další. Je tu nějaký ten sex, nahotinky, pořádná dávka drsnosti a celkem jednoduchý příběh. Jo, s tímhle jsem docela spokojený.(26.12.2015)

• vegetol.mp

Podle plakátu to vypadalo ještě dobře. A tam to taky skončilo. American Muscle je bohužel jen nevzrušivou přehlídkou hnusu. Chlapi jsou tu zásadně psychopati, ženský proradný děvky a všichni jedou v drogách. Za všechno může totálně plochej a hloupej příběh, plnej rádobydrsňáckejch keců, který jsou spíš k smíchu. Celej film trpí především tím, že se do něj snažili tvůrci narvat všechno, co jim přišlo cool a ujetý. Ve výsledku to ale působí příliš chtěným a vykonstruovaným dojmem. Hlavní herec navíc nemá charisma a s přehledem ho přehraje i scenárista Jasona X a Drive Angry Todd Farmer, kterej si tu poměrně kuriózně střihnul hlavního záporáka. Jedinej, kdo svou roli zvládnul dobře, je představitelka manželky hlavního hrdiny Robin Sydneyová, která tu hraje na drogách a sexu závislou couru a člověk jí to rád věří. Co se sluší ocenit, že na podobně levnej biják má film slušnej vizuál. K čemu to ale je dobrý, když zbytek stojí za houby. Jediný ponaučení, který z toho plyne je, že i grindhouseový filmy se musí umět dělat.(12.12.2015)