Les Religions sauvages

• USA Savage Religions
Animovaný / Horor / Pornografický
Francie, 2006, 120 min

psy.cho

Tak toto bol veľký bizár. Pripomínalo mi to film Hospital Brut, tak tí čo to videli vedia o čom hovorím a tí čo nevideli, tak nech si pozrú Hospital Brut a budú vedieť o čom hovorím. Je to zmes všetkých možných animácii od bábkovej, stopmotion, kreslenej ale je to miestami aj hrané hercami. Na filme sa podielalo viac animátorov a napríklad Bolino je jeden z animátorov už spomínaného Hospital Brut. Celý film má rýchle tempo a trochu som sa bál tej stopáže, ale nakoniec ma to roznieslo humorom a tou dekadenciou. Takisto je tam veľa erotiky cez emetofíliu, koprofágiu a iných chuťoviek. Určite odporúčam pre uletených divákov. ()

JohnMiller

Moje doterajšie skúsenosti z Francúzskou surrealistickou experimentálnou tvorbou dopadli vždy pozitívne. Vlastne spolu z Rakúšanmi sú to moje obľúbené krajiny, V ktorých sa nakrúcajú tieto okrajové, festivalové a okrajové žánre. Savage Religions je nesmierne zaujímavý projekt. Ide o dvojhodinový opus tridsiatich animátorov, z rôznych krajín, ale väčšina z nich sú z Francúzka, ktorý je tak dlhý, na surrealistickú, stroboskopickú, šialenosť, že som mal zo sledovaním problémy aj ja čo je na takéto veci zvyknutý, ale obsah parádny a hoci, by to fungovalo lepšie, keby to bolo rozdelené do krátkometrážnych, cca, 10 minútových filmov, treba však uznať, že na obsahu by to nezmenilo nič, iba na pocitoch .Títo tvorcovia sa zamerali expresívne, symbolicky, a naratívne na náboženstvo, popkultúru, sociálne problémy, politické inštitúcie a ja neviem ešte čo. Bolo tam toho toľko, že mi to takmer odpálilo hlavu. Jasné, niekto tam vidí iba prebiehajúce obrazce, a machule ktoré nedávajú žiadny zmysel ale to nieje úplne tak. Netvrdím, že som pochopil všetko, bolo to extrémne náročné ale rozhodne to malo niečo do seba. Páčilo sa mi na tom aj to, že rôzne príbehy boli nakrúcané rôznymi spôsobmi a technikami. Ako napríklad claymotion, stopmotion, kreslená animácia, hraná, a potom z každého rozdielnou technikou, nevyznám sa do toho, nie som animátor, ale videl som, čo všetko dokázali. Najprv som si myslel, že to mali na starosti iba dvaja režiséri, ako to je napísané na CSFD, a vravel som si, že to nieje možné. Také rôzne techniky a animácie nemôžu ovládať iba dvaja ľudia, to by im trvalo aj desať rokov a aj tak by to toľko nezarobilo. Až keď som sa spýtal strýčka guugla ako to skutočne je, som zistil, že ide o rôznych ľudí. Savage Religions mi strašne pripomínal iný Francúzky experimentálny film, a to Hospital Brut. Z obidvoch filmov som pociťoval ten istý pocit. Ale tento sa mi páčil o trochu viac. ()

snared

Fakt, že jo, skoro Hospital Brut 2 akorát s trochu delší stopáží, s více hranýma pasážema (což, nevadí, páč závěrečná operace je nehorázný maso) a o něco málo zvrácenější a úchylnější bych teda řekl. Náboženství, sex, hovna, politika, porno, popkulturní parodie, krev, animace, stop motion, clay motion, ostrý střih, obrazy v obrazech, psychedelický barvy... No, šílenej, dekadentní bizár a okraj jak noha! :) Doporučeníhodné jen a pouze divákům s úchylným vkusem. K tomuhle dílu se skvěle hodí hláška: "I'm telling you from experience, That movie is better on narcotics." ()

Wade

Je tu 9 hodnocení z toho 7x 5* jednou 4* a jeden odpad. Dlouho jsem se chystal na tohle dílo mrknout, ale nakonec jsem na něj koukal skoro 11 dní a nebylo to kvůli tomu že jsem se nevydržel dívat přece jen už mám něco nakoukáno. Důvod proč jsem to nevydržel je jednoduchý mě to prostě ani jednou nechytlo a já se fakt nutil do sledování. Nedokázal jsem se asi hodil do správné pohody na sledování. Nakonec jsem SR dokoukal a hold pokazím zdejší hodnocení, ale co už. Šílenost o které už je tu napsáno vše ,která od mě dostane bohužel jen 1* možná, že hodnocení někdy upravím až se na SR podívám znovu ve správný moment. ()