Fantastický svět Marie Montielové

• Argentina El fantástico mundo de María Montiel

Hrdinou poeticky laděného příběhu je mladý cihlář Pedro Montiel, v němž po nečekané ztrátě milované ženy vyhasne citový život. Muž ztratí zájem o sebe i o své dvě malé děti. Šestiletou Marii a asi ročního Juanita nakonec svěří do výchovy k babičce. U silně nábožensky založené ženy však děti dlouho nevydrží a utečou. Na dlouhé pouti k domovu se před nimi otevře nový svět, v němž se realita mísí s dětskou fantazií, Marie s úžasem a radosti prožívá chvíle setkání s lidmi, kteří něčím vybočují z všednosti – s kejklíři a cirkusáky, se staříkem, jenž se rozhodl létat jako pták, s podomním košíkářem ... Návrat dětí domů pak Pedrovi vrací vytoužený klid a smíření se ztrátou ženy. (Filmový přehled)

florins

Nenáročný argentinský snímek s hlavními dětskými hrdiny. Příběh vypraví o otci, který po smrti své ženy není již schopný nikoho milovat, tedy ani své dvě děti. Ovšem děti na svého otce nezanevřou a tak utíkají od své babičky, kam je otec poslal, zpátky za otcem. Na své cestě zažívají různé fantaskní události. Nakonec děti obměkčí srdce svého otce a ten tak dokáže znovu začít milovat. Co mi na snímku vadilo, bylo to, že se možná někdy až přehnaně snaží z diváka ždímat emoce. ()