silentname

Už to bol nejaký čas, čo som chcel vidieť zase dobrý hororový film. A myslím si, že napriek negatívnym hodnoteniam, sú tu dobré momenty, ktoré stoja za to, aby si film našiel svojich divákov. Ale vzhľadom na to, že viac asi zaujíma všetkých fakt prečo nedávam 5 hviezd... povedzme si najprv, čo na tomto filme nefunguje? V prvom rade viete okamžite ... a to už hneď na začiatku filmu, kto je zabijakom. Je to veľmi jednoduché a hoci sa nás film bude snažiť presvedčiť o opaku, cítite to a nepustíte sa tej myšlienky. A na rovinu, budete mať pravdu. Rovnako musím povedať, že neustále máte pocit, že doktor si potrebuje zapáliť. Celý čas má dva prsty na perách, ako keby svojim pacientkam hovori: "Je to zaujímavé, ale musím si ísť dať cigaretu. Ale nakoľko by to bolo netaktné, tak tu zostanem, len vám to budem neustále ukazovať. Čo rovnako nefunguje je fakt, že film sa snaží byť tajomný, no v prípade, že ste pozorným divákom, dokážete si všímať detaily, ktoré potom vedia rušiť. Najlepší príklad je asi fakt - Prečo majú Gina, Bella a Maddy neustále tie isté šaty? Každý deň na každom stretnuti? Keby sme mali animovaný seriál, tak by to človeku neprišlo divné, no vo filme je všetko inak. Rovnako je miestami film trochu nudný a máte pocit, že zdržuje. Ale toľko k negatívam, poďme si teraz rozobrať pozitíva. Myslím si, že je to už dávno, čo som videl horor, ktorý nerobil na nás žiadne hororové klišé, ktoré sme videli miliónkrát. Nerobí skákačky, neukazuje nám mihotavé tiene v pozadí ani nič podobné. Film sa snaží neprezrádzať (aj keď ja ako hororový fanúšik a detailista som sa moc oklamať nenechal) a radšej sa sústredí na atmosféru, ktorú chce budovať niečím iným. A väčšinou to celkom funguje. Je to ako obrovské štúdium mysle vraha, kde ale vnútri váhate, či May reálne niekoho zavraždila alebo nie. A cítite, že niečo v tom nehrá, najmä keď v prvom momente filmu viete presne, kto je tu padouch. Ale moment, chcel som už predsa hovoriť o dobrých momentoch filmu. Záver je veľmi pôsobivý a musím priznať, že nevedel som, ako sa s tým film popasuje, no zvládol to skutočne bravúrne. Pri Belle mám občas zmiešané dojmy a vôbec neviem čo si o nej myslieť. Voči May sa správa trošku inak než Maddy a Gina. A ešte poviem, že napriek tomu, že som povedal, že herečky zase sa snažili vybrať čo najkrajšie, snažia sa dať filmu čo najviac a v prípade, že čakáte nejakú atmosféru, celkom sa ju tam snažia dať. Páči sa mi tiež, že som občas nevedel, čo chce film naznačiť, no myslím si, že reálne mal ísť cestou trošku väčšieho tajomna a sústrediť sa na niektoré detaily. A to napriek relatívne inteligentnému rozuzleniu. Hodnotenie: C+ ()

George Stobbart

Partička bláznivých ženských s vražednými sklonmi sa stretne pod strechou psychoterapeuta Erica Robertsa, kde však namiesto nápravy smerujú ku krvavej tragédii. Slušne natočená, úsmevne odohratá a pomerne zábavná kravina s vykradnutými nápadmi a zmäteným dejom. Prekvapivo mi to však akosi neprekážalo a ani som sa príliš nenudil. Hodnotenie niekde medzi 2* a 3*. ()

kaylin

Americký horor „Fractured“ je psychologickým hororem, kde je důraz kladen spíše na to psychologické než na samotný horor, pokud už zde je, objevuje se spíše formou násilí a strachu z toho, že hrdinka neví, co se stane. A neví to ani divák. Závěr se snaží o to, aby byl trochu moc zbytečně zamotaný a rádoby chytrý, na což naráží, ale i tak si myslím, že tohle je koukatelný film. ()