Štúdio ZOH

všechny plakáty
Sportovní
Slovensko, 2014, 10 min

MM_Ramone

V priebehu osemnástich dní, od šiesteho do dvadsiateho tretieho februára 2014, sa konali XXII. zimné olympijské hry. Na základe rozhodnutia Medzinárodného olympijského výboru sa ich dejiskom stalo ruské mesto Soči. Rusi investovali veľa finančných prostriedkov a práce do ich organizácie. Vystavali moderný Olympijský park. Nové štadióny, hotely, lyžiarske areály, bobové a sánkarské dráhy, olympijskú osadu pre športovcov, zázemie pre novinárov... Urobili všetko preto, aby sa tieto hry stali dôstojnou oslavou športu a mieru. Slovenská verejno právna televízia sprostredkovala svojim koncesionárom olympijské dianie nie len prostredníctvom priamych prenosov zo súťažných zápolení, ale aj pravidelným krátkym spravodajstvom. Počas hier STV zaradila do svojho vysielania reláciu "Štúdio ZOH". ** ()

Marek1991

Krátke spestrenie Zimných olympíjskych hier, ktoré však na to, aké mali v Soči novinári podmienky mi neprinieslo nič, čo by mi urobilo atmosféru hier nezabudnuteľnou. To sa mi ani nezdalo, že by bol program nejak nahustený. Chápem, že mnohí športovci potrebovali regenerovať, nie každý má záujem o médiá, no mal som pocit, že veľa času sa venovalo rozoberaniu vyrobených škandálov, nepodstatným analýzam, časovanie a improvizácia neboli na najvyššej úrovni, taktiež na hokejový turnaj nedostala verejnoprávna televízia práva a tak celkový dojem z toho som mal slabý. ()