Cave unicycling

(festivalový název)
  • Velká Británie Cave unicycling (více)
Krátkometrážní
Velká Británie, 2013, 7 min

Při své nedávné cestě do Cardiffu měli Michael a Katie Garrettovi to štěstí, že mohli nafilmovat nejnovější světový extrémní sport. Někteří ho nazývají jeskynní unicycling, jiní uni-speleologie, většina ale šílenství. Mnoho lidí tvrdilo, že to nelze zvládnout. Opak byl pravdou. A bylo to úžasné! Steffan Thomas a Thomas Lupton jezdí na jednokolkách už řadu let a jsou oba zkušení jeskyňáři, ale teprve nedávno, se rozhodli spojit své dvě vášně do tohoto nového, bizarního a riskantního sportu. "Doufáme, že se na něj rádi podíváte a užijete si to stejně, jako jsme si my užili natáčení", říkají Michael a Katie. (Mezinárodní festival outdoorových filmů)

Promo

DannyVlk

Opravdu nechápu tento krátkometrážní filmík. Párek bláznů na se na jednokolce vydá do jeskyně. Proboha proč? Kdyby aspoň ty záběry jeskyní stály za to, nebo nám předvedli nějaké výjimečné kousky. Nic. Pár záběrů ve tmě, jak projíždí (no spíše se někde soukají) jeskyní, bylo vše, co nám ukázali. Za skok do vody na konci filmu a díky skvělé atmosféře festivalu dávám nakonec dvě hvězdy, ale těsně. ()

Alvin

Párek poněkud střelených Britů, kteří si hopkají na jednokolkách v jeskyních. Sice podobně jako ostatní komentující na tomhle "sportu" taky neshledávám nic ohromujícího, ale oba týpci mi byli nějak sympatičtí už jenom tím, že si dovedou připustit, že "....většina lidí si asi řekne, že to co děláme je pěkná kravina." ()

mclenin

Prvá myšlienka, ktorá mi pri zhliadnutí snímku preblesla hlavou bola - "čo tí ľudia dnes už nevymyslia ?" Vskutku podivuhodná a prekvapujúca kombinácia bádania podzemných priestorov sa pochopiteľne javí bizarne a miestami pôsobí komicky, avšak v konečnom dôsledku ide o krátkometrážnu oslavu ľudskej vynachádzavosti, odvahy, kreativity a predovšetkým radosti zo života, ktorú nie je potreba bližšie skúmať ani zdôvodňovať. (Expedičná kamera, Bratislava, 22.3.2014) ()

WolfIssen

Souhlasím s ostrým komentářem MeGaba. Opravdu je až k podivu a k neuvěření, co tito dva "borci" vymysleli... Nepochopitelné a prapodivné. V outdooru se vyžívám, ale tohle mi příjde hodně scestné. Speleologie a s ní spojené aktivity jsou o objevování a hlavně zachování krásy podzemí, ale tohle mi připadá jako nucený vandalismus za účelem zviditelnit se. ()

Luke7

Úsměvný film o dvou šílencích na jednokolce, co se prohánějí jeskyní. Shlédnuto v rámci MFOF 2014 v Opavě. ()