Shao Lin shi ba pa tung nu

• Tchaj-wan 少林十八銅女 (více)
všechny plakáty

Zločinný mnich Ťi Kung nechal unést 18 obzvlášť vysokých, silných a odvážných dívek, které vycvičil v elitní bojovou jednotku v klášteře Sun Šang, kde se zrodil řád Šaolin a bojový styl kung-fu. Družina Bronzových dívek bojovala tvrději a s více lstmi než všichni ostatní mistři Kung Fu. Ťi Kung s jejich pomocí brutálně a krutě vládl celé zemi. Nejstatečnější a nejsilnější z osmnácti, Pej Ju Feng, se však vzbouřila proti Ťi Kungově hrůzovládě, a společně s mladým mistrem kung-fu Maoem utekla a zorganizovala odboj. Než se jim však podaří osvobodit celou zemi, oba dva i ostatní bronzové dívky se musí utkat v mnoha soubojích a čelit obrovskému nebezpečí. (salfa72)

Modiwish

Velice zajímavý a chabý pokus napodobit legendárních 18 bronzových mužů. Souboje vcelku ušli a byli víceméně i dynamické a hezky provedené, ale naprosto otřesná a amatérská kamera kazila celou kompozici. Vadilo mi hlavně ze začátku to ženské odporné vzdychání, při zvedání kamene. Trénink Shaolinů mohl být tvrdý a některé cviky na první pohled působily zvláštně, ale přutom měli své opodstatnění, ale narážet hlavou, nebo zadkem do zvonu? ()

Epistemolog

Bronze girls ze zjeví na malou chvíli jen v úvodu a v závěru, víc opravdu nedostanete. Scénař naznačuje vzpouru proti dynastii Ching, ale jde fakt spíš o grotesku. Kung-fu stars Kang Chin, Doris Lungová a Yueh Hua museli být asi zoufalí, když brali už i tyto role.-) ()