Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Horor

Recenze (471)

plakát

Oliver Twist (1948) 

Kdyby mi někdo před lety tvrdil, že zpěvák Rotten ze Sex Pistols je syn Daviese, tak bych tomu i věřil. Je podivuhodné, že ten klučina se zajímavým obličejem a talentem si už nikdy ve filmu nezahral, byť pravda později se věnoval režii a produkci seriálů. Snimek je nejvěrohodnejsi adapci knihy a přesně takhle jsem si při čtení knihy představoval špinavé londýnské ulice, surové nesympaticke postavy a tíživou atmosféru. Tady není co vytknout.

plakát

Karateci Kız (1974) 

Že by byla znásilněna vězněm to jsem si nevšiml. Dostala pár facek a to bylo všechno. Řeč se jí vrátila po šoku, když uviděla zabiteho otce. Nizkorozpoctovy film jako celek docela ujde. Blonďatá herečka Filiz Akin je koukatelna a na tom to stojí. Snímek však proslavila pametihodna scéna, kdy pomstychtiva Zeynep z bezprostřední blízky několika ranami vodkragluje zaporaka a ten ne a ne zemřít. Balancuje dokola, haze sebou na zeď, na postel. Tuto zpomalenou scénu doprovází urputny řev připomínající podsvince topici se až po uši ve vlastních chcankach a srackach. Tento dabing je však v USA verzi. V turecké verzi v této scéně hraje solidní funk hudba.

plakát

Tvrdé údery (1981) 

Liúv scénář z počátku staví na faktech z jeho reálného života. Narození na Hawaii, jeho otec vědec NASA, tvrdý dril taekwon-do u svého strýce Zena, dle kterého pojmenoval svůj bojový styl Zen Kwon do, otevření bojové školy i tituly v mistrovství v Karate. Tím však veškerá logická posloupnost v ději končí. Liu je nucen vysvobodit otce, který byl unesen do Paříže, kde dle flešbeků Liu prožil milostný románek a vzniklo snad i dítě, které se mu sentimentálně zjevuje. Otec ani dítě se nakonec ve filmu neobjeví, většina scén jak už bývá zvykem nedává smysl a jde o koláž náhodných a úsměvných střetů s bojovníky. Co se týče bojových umělců v obsazení, tak taková bída to zas není. Je zde pár zvučných jmen z oboru jako Alan Chui, Tino Wong, nebo Jackie Chanův oblíbenec Peng Kang. V roli Smithe s USA trikotem, který 3x napadne Lia se objevil karate přeborník Dan Schwarz, který byl přítelem Lia a zahrál si v několika jeho filmech. Další hlavní záporák byl Roger Paschy vietnamsko-francouzsky míšenec, který podal slušný výkon. Menší účast má i legendární akrobat Meng Yuen Man, ale nic extra nepředvedl.

plakát

Červený drak (1986) 

"I Bohu to dělá dobře. On to dělá pořád. Je ohromný. Minulou středu nechal spadnout střechu kostela na třicet svých vyznavačů v Texasu, když pěli chvalozpěv jeho majestátu."

plakát

Night Lunch (1975) 

Jde o černobílé i barevné záběry asi tuctu kapel hrajíc v klubu CBGB v první polovině 70.let. Tedy v době, kdy tento klub ještě nebyl známý. Nekvalitní záběry s nepůvodním zvukem jsou točený na malé ruční kamery Super 8 mm Ivana Krále. Mimokrokem Ivan Král vlastní práva na všechny filmy Poea a tento snímek měl premiéru na vánočním festivalu v klubu roku 1975. Na videu poznáte Ramones, Television, Roxy Music, New York Dolls, Queen, Blondie apod.

plakát

1984 NHL All-Star Game (1984) (TV film) 

Nechápu účast brankáře Resche, který byl v 80.letech dávno za zenitem a míval tehdy průměr 4 inkasované branky za zápas. Na kanadském poháru odchytal v roce 84 dva zápasy, kde schytal dokonce průměr 5 obdržených gólů na zápas. Zbývající tři gólmani Peters, Fuhr, Bannerman taky kolem roku 83-84 neměli zrovna líbivé statistiky. Nic lepšího po ruce prostě nebylo, jinak to nevidím. V obraně nemohli chybět legendy Bourque, Coffey, kapitán Walesu Potvin, mladičký Housley, Babych, či Wilson a došlo i na účast rodilých vůdců Langwaye, Ramageho i Loweho. V útoku se to blýskalo tím nejlepším, ale bystré oko spatří pár jmen do počtu jako Maloney, či Naslund, jehož nej období mělo teprve přijít, ale vstřelil zde branku, nebo veterán Rota, ale ten se tady kupodivu vyznamenal dvěma body. Účast 18 939 platících a hrálo se v New Jersey.

plakát

Příběhy ze záhrobí - The Man Who Was Death (1989) (epizoda) 

Díly jsou založeny na příbězích z brakových komiksů z 50.let. Potěšila mne účast Willa Sadlera v hlavní roli Talbota kata vypravěče a kontrast s jeho nejznámější rolí vězně ve Vykoupení z věznice Shawshank. Pokud Vám bude povědomý ten kancelářský hlodavec, tak jde o Davida Wohla, který si zahrál toho ulisneho rozvodového právníka ve Válce Roseových a ano ten motorkář v soudní síni, který je následně uskvaren je ten samý motorkář s doutníkem z Terminátora 2. Robert Winley.

plakát

Dvanáctiletí (2005) 

Výborný soundtrack. Blue Oyster Cult potěšili a konečně byla v nějakém filmu použita hudba nedoceněné a zapomenuté kapely The Presidents of the USA. Od téhle melodické partičky doporučuji k poslechu album Pure Frosting z roku 1998.

plakát

Predátor: Kořist (2022) 

Proč má v honičce hlavní roli holka, co neumí ani utíkat? Za ní sprintuje medvěd pak predátor a ona kluše jak na autobus. V reálu by i jednonohý předběhl Bolta. Ten obsah na čsfd je taky hovadina. Prej vysoce schopná bojovnice, přitom se tam dva dny jen učí házet na strom sekyrkou, ale samozřejmě ve finále je yautja jen boxovací pytel. Maska a zjev predátora se mi opět nelíbí. Vypadá jak hubený trodlogyd s dredama. Na rok 22 bych čekal lepší vizual u pumy i medvěda. Abych jen nekibicoval jinak jde o dobrý snímek, mnohem lepší, než předchozí dva díly a na bambitku z dvojky taky dojde. Hudbu od neznámé čičiny Schachner jsem poznal, jelikož mám naposlouchany její soundtrack z průměrného hororu Vzkříšení démona. Ta mne zde fakt potěšila. Jinak ve finále ta bažina se dala předvídat a mohli ho tam nechat se utopit. To by byl lepší skon, než ta blbost s helmou.