Epizody(7)

Co se stane, když se několik starých nabručených mužů ponoří do života mladých a snaží se pochopit jejich svět, ke kterému mají spíše odpor? Dokument sleduje pětičlennou skupinu starších mužů, kteří se ocitnou v prostředí, k němuž nemají vztah ani generační příslušnost. Pět nabručených se v každé epizodě seznamuje s novinkami, které v současnosti rezonují mezi mladými a ke kterým se obvykle starší lidé staví odmítavě nebo je jednoduše nechápou, protože jsou často technologicky či sociálně příliš vzdáleny jejich naturelu. Nabručeným v jejich novém poznání pomáhá vždy zástupce z daného prostředí, který jim vysvětlí jeho specifika a rovněž předvádí a učí protagonisty potřebným praktickým dovednostem. Jak se k novým výzvám budou stavět nabručení na konci pořadu? Mezi nově poznané patří například zkušenost s graffiti nebo tetováním. (Česká televize)

Recenze uživatele JamesSi k tomuto seriálu (2)

Nabručení (2016)

Natočila ČT pořad postavený na tom, jen že veřejnoprávní televize trýzní seniory? Ano! B R A V O Č T. ()

Ve zbrani (2016) (E07)

Moje dvě nejoblíbenější části: 1) Senioři si zpívají trampsky u ohínku a naběhne na ně zásahovka, 2) Senioři, převlečení jako americká armáda, jdou nakupovat ve vietnamské večerce. Tomu se říká Vietnamská válka 2.0. ()