Propaganda and the Ukraine Crisis

• Kanada Welcome to Nulandistan: Propaganda and the Crisis in Ukraine
všechny plakáty
Kanada, 2014, 85 min

Tento dokument je o Nulandistánu, smyšlené zemi vytvořené z Ukrajiny. Dokument GRTV provádí analýzu Nulandistánu a propagandy Obamovy administrativy, ministerstva zahraničí USA, jejich zástupců a spojenců v souvislosti s krizí na Ukrajině. Rovněž zkoumá jejich rostoucí frustraci z ruských médií, především Russia Today, která zpochybňují jejich výklad situace. Tuto situaci označili jako sílící informační válku. Dokument začíná pohledem na jednostranně výhodnou prezentaci protestů Euromajdanu z pozice představitelů USA a ukázkou, jak hrubě se rozchází se skutečností. Následně je rozebrán masakr v Oděse. Dále je v dokumentu zachycena situace na východní Ukrajině, včetně násilností a referend. Tyto události jsou pak srovnány s pozicemi představitelů USA a Ruska. Dokument ukazuje, jak byly skutečné události na Ukrajině zkresleny a využity k propagandě na podporu zahraniční politiky USA a k ospravedlnění tlaků vyvíjených na Rusko. (majk2)

Marek1991

Keby som mohol, dám 9 z 10, lebo tam boli aj menšie chybičky ako to, že sa tam vyskytlo myslím jedno staršie video s jazdou autom, aj keď teoreticky môže z časti súvisieť s témou a tiež niektoré nahrávky mali rôzne vyjadrenia k sebe k ich obsahu. Celkovo vzhľadom na to, že celú krízu sledujem už dlho ako administrátor jednej stránky na socialnej sieti, môžem povedať, že sa to zakladá vlastne na pravde a vedel by som si predstaviť toto dielo aj ešte raz tak dlhé, najmä s právnymi rozbormi konania Ruska na Kryme, či inde plus iné známe skutočnosti o operovaní armády Ukrajiny na juhovýchode krajiny, no vzhľadom na to, že kríza stále prebieha, tak ako výber z určitej časti som celkom spokojný. Je až fascinujúce ako si túto krízu dokázali pretočiť tak, aby mohli poslať do Európy viac vojakov zo zámoria, aby ukladali Rusku sankcie, aby podporovali mnohé neústavné konania, riadili sa dvojitým metrom, nútili Rusko sa sťahovať armádou vo vlastnej krajine a pritom sami vysielať peniaze, vojenských špecialistov a miešať sa do cudzej krajiny, ale však Bidenov syn v rade ukrajinskej plynovej spoločnosti myslím hovorí opäť za veľa. Odporúčam teda dokument pozrieť, lebo veľa ľudí naletelo a tiež veľa ľudí ani neverí, že by mohla byť pravda bližšie k Rusku alebo bližšie k tomu, čo tvrdí juhovýchod Ukrajiny. ()