Blow Job

Andy Warhol's Blowjob

Krátkometrážní / Experimentální

USA, 1964, 35 min (SE: 27 min)

Andy Warhol

Andy Warhol

-= Část tvorby budoucího pana pop-arta jsem zhlédl na výstavě s názvem 'Andy Warhol - Motion pictures' v pražské galerii Rudolfinum. Očividně někteří uživatelé nepochopili význam slov 'experimentální' či 'avantgardní umění', tudíž jsem se rozhodl počiny aspoň ohodnotit (více méně z uměleckého hlediska). =- provokace -- provokacE -- provokaCE -- provokACE -- provoKACE -- provOKACE -- proVOKACE -- prOVOKACE -- pROVOKACE -- PROVOKACE(10.2.2009)

• Z0oMb3E

Ako toto mohol niekto dopozerať do konca? Ako toto mohol niekto nazvať filmom? Ako toto mohol niekto zaradiť dokonca ku krátkometrážnym? Však kukal som na toho nešťastníka (on sa určite tak necítil) asi 5 minút a prišiel som o svoju mladosť. Možno nie som IN ale kukať na chlapa ktorému druhý chlap robí fajku sa mi nejak nevidí. K tomuto by sa hodil klasický poľský dabing.(5.7.2010)

• Zyne

opravdu hruza. a vy vsichni radoby znalci umeni a obdivovatele warhola - vy byste dali pet hvezdicek i tomu kdyby warhol (nebo ostatne i nekdo jiny kdo se vydava za ultra experimentatora) natocil "vyrobu hovna" nebo 2hodinove zirani do zdi, ze? o tomhle ale umeni neni, to ma bavit a pokud nebavi, je to sracka, a pokud je to sracka, nazve se to experimentem a par kvazi filozofu a odborniku na umeni uz se toho ujme...ach jo, tohle je ostuda kinematografie a jeden z duvodu, proc by se nic nestalo, kdyby nebyla vynalezena kamera...(23.5.2009)

Čeho si na Warholovi vážím je, že dokázal přijít s něčím naprosto jednoduchým, s něčím co by dokázal udělat kdokoliv a přesto to bylo něco úplně nového. To je, myslím si, jeho druh umění. U Blow Jobu k tomu navíc přidal provokaci. Je sice pravda, že dívat se půl hodiny na obličej uspokojovaného chlapa je ubíjející a o ničem, ale o tom umění je :-)(13.8.2006)

• Meteorista

Jelikož jsem film viděl ve zrychlené verzi (z původních 35 minut na 6 minut), dávám jednu hvězdu, protože jsem rád, že mi to uteklo tak rychle. Samozřejmě, nápad je to odvážný, ale stejně tak vám kdokoli jiný může natočit třeba dvě mouchy létající kolem nedojedené nedělní večeře. Nebo oběda to už je celkem jedno. Každopádně tohle není žádné umění. Nebo jestli toto mermomocí chcete uměním nazývat, tak bych se přiklonil k názvu umění-neumění. Ale jak jsem řekl, nápad odvážný, nic více, nic méně.(23.2.2010)