Baleťáci

(festivalový název)
Dokumentární / Sportovní / Taneční
Norsko, 2014, 75 min

Lukas, Syvert a Torgeir jsou na začátku baletní kariéry a také ve velmi důležitém životním období. Jak zvládají tlak ze strany rodičů a učitelů? Účastní se několika baletních soutěží ve Francii a Švédsku, jejich největší pozornost je však upřena na přijímací zkoušky na Norskou baletní akademii. V posledních čtyřech letech se z těchto mladých chlapců stali mladí muži, kteří obětovali večírky a své přátele, aby se jejich sen stal skutečností. Tím snem je přijetí na baletní akademii, budou-li však opravdu vybráni, záleží jen na porotcích. Jejich učitelé je ale musí také postavit před otázku, co budou dělat, když se jejich sen o baletu rozplyne. (Zlín Film Festival)

GAVIN17

Úžasný film, dokument, který mne chytil za srdce. Mám rád tanec, klasiku i další umělecké směry. Film je nejen dokument, ale zároveň i hrané příběhy. Nejsympatičtějším mi byl patnáctiletý Lukas, který odešel až do Londýna, poprvé na delší dobu od rodiny. Upřímná touha po uskutečnění svých snů je největším kladem příběhu a vy jim musíte držet palce, aby toho dosáhli. Dávám filmu absolutorium, ve své kategorii vynikající dílo! ()