Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Rodinný
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Krátkometrážní

Recenze (212)

plakát

Nachttocht (1982) (TV film) 

Holandský film o přátelství dvanáctiletého chlapce Thomase s třiadvacetiletým trenérem, který se však časem stal milencem jeho mladé atraktivní matky. Frank by mu rád řekl, jaký vztah má k jeho matce, ale ona váhá, bohužel jedné noci, za přerušené noční pouti po kanále přijde Thomas neplánovaně domů a zastihne oba dva milence v posteli. Bere to jednoznačně jako zradu od svého staršího kamaráda a neví co má dělat.... Má se pomstít oběma? Zajímavý příběh o rodině, kde chybí otec, chlapec si ho tedy doplní Frankem, kterého ale zároveň bere jako staršího bratra. Dávám 80%.

plakát

Crni biseri (1958) 

Velice zdařilý jugoslávský film z období po II. světové válce z prostředí dětského domova ve starém klášteře, do kterého přijde nový vychovatel, který si záhy získá srdce většiny chovanců. Společně se přeplaví na ztroskotanou loď nedaleko pobřeží a když zjistí, že je plavby schopná, postupně ji svépomocí opraví a vyplují na širé moře. Do toho všeho zasáhne bývalý zlodějíček, který se domluví s jedním z chovanců a tragédie je na obzoru. Vynikající kamera i herecké výkony všech chlapců i nového vedoucího. Dávám plný počet hvězdiček.

plakát

Spiklenci ze starého mlýna (1970) 

Film o sympatické partě šesti jugoslávských chlapců, kteří se rozhodnout opravit a dát znovu do provozu starý opuštěný mlýn. Dva nejstarší hoši se po čase poškorpí a odcházející s sebou stáhne i dalšího člena party. To ale zbývající čtyři neodradí a svůj sen dotáhnou do konce .  Za slávy celé vesnice pak své dílo představí. Hezký film o životě jihoslovanských chlapců v šedesátých letech minulého století. Dávám rád 4 hvězdičky

plakát

Oheň ve dřevě (1977) (TV film) 

Eduard Šim je ruský spisovatel, který ve svých povídkách zobrazuje příběhy dospívajících chlapců, kteří jsou sví a proto často bojují s nepochopením světa dospělých - věří v čisté ideály a nechápou přetvářku a nespravedlnost. Takový je i Jura v tomto příběhu, Otce má kdovíkde a matka jeho duši naprosto nechápe, teta a později starý truhlář Jakub jsou mu mnohem bližší. Film, který přinutí k zamyšlení nad vztahy v rodině i nad hodnotami, které ovlivňují naše životy. Dobře zahraný film a rád mu dám plné ohodnocení.

plakát

Útěk do divočiny (2007) 

Jedině život žitý pro jiné má smysl - to je heslo mého dobrého kamaráda Rosti. člověk se sice může vzepřít společnosti, to ano, může odvrhnout její falešnou morálku, může se zbavit peněz, ale musí uvážit, co bude dál, nemůže se vykašlat na ty, kdo ho mají rádi, tady především myslím jeho sestru, která ho chápala, byla vlastně jeho spoluspiklencem proti rodičům. Byl to sobec, s kterým bych se nechtěl setkat. Film, který bych už podruhé nemohl vidět.

plakát

Kapitán (1963) 

Pravé nefalšované klukovské kamarádství, družnost, smysl pro čest i pro humor, odpovědnost ke druhým v rámci věku, to vše naleznete v tomto hezkém bulharském filmu, který byl natočen podle stejnojmenné povídky Kapitán, která vyšla i u nás v souboru "Správní kluci" od Anastase Pavlova (Albatros 1983). Sympatické výkony dvou part kluků, kteří se nakonec dají dohromady pro dosažení společného cíle - postavit si opravdovou loď a plout s ní. Je to doba, kdy kluci nosili kraťasy té správné délky, kdy trávili volný čas hlavně venku a prožívali tam skutečná dobrodružství, jichž byli sami účastníky, to dnes klukům hodně chybí. Zdařilému dílku mohu dát pouze nejvyšší ohodnocení pěti hvězdiček.

plakát

Senza amore (2007) 

Luigi je dítě vyrůstající v sociálně-ekonomicky znevýhodněném rodinném prostředí. Začne se stýkat s Angelem, policistou, který k němu zjevně projevuje otcovský přístup, ale ve skutečnosti má s hezkým temperamentním chlapcem temné úmysly a nakonec ho zneužije. Když se Luigi snaží říct své matce, co se děje, nechce mu věřit, jen jeho strýc mu pomáhá. Luigi posléze zjistí, že jeho strýc zažil v mládí stejný druh týrání.

plakát

Rechazados (2019) 

Sedmý film od Ivana Noela, který jsem doposud viděl mne upoutal především skvělým výkonem dětských herců, hlavně ústřední dvojice - vyděděného chytrého chlapce (Ismael Floris) a jednoho z tlupy dětí, který mu vždy pomáhal a toužil být jeho přítelem. Toho ztvárnil Thiago Sampone, který již hrál v předešlém Noelově filmu "Nine meals from chaos", a jako pomocník režiséra se uplatnil v zatím posledním filmu od Noela "Cordeas de Díos". Film ukázal čistotu života v protikladu s životem dospělých, které jejich nesvornost a sobeckost zahubila. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jelikož jsem den před tím viděl film "Cordeas de Dios", dal jsem nakonec čtyři.

plakát

Cordero de Dios (2020) 

Film se zajímavým námětem, úžasnou kamerou a procítěnou atmosférou starého kláštera, kde se 4 mniši starají o asi 15 chlapců věku 10-14 let, na místě, jak se říká "zapomenutém bohem", uprostřed panenské argentinské přírody. Herecké výkony skvělé a to jak dospělých tak i všech chlapců. Poklidný život rozbije až nečekaný vetřelec - z idylického života nezbyde nic, jen krásné vzpomínky. Zákeřný svět představoval jeden pomstychtivý jedinec, který se neštítil ničeho, ani zabití nevinného dítěte, jen aby ukojil svoji touhu po pomstě. V celku vzato ve mne film zanechal hluboký dojem, uchvátil mne především rodinný způsob života celé komunity a i když bych si přál úplně jiný konec, nemohu ho ohodnotit jinak než plným počtem bodů. Je to pro mne, i přes dramatický konec nejoptimističtější film Ivána Noela, protože korespondoval s mojí touhou po svobodě, přátelství a radosti ze života, která je tak vlastní době chlapectví, která moji vlastní tvorbu vždy provázela .

plakát

Vrais perdants, Les (1978) 

Celovečerní dokumentární film představující problém vzdělávání dětí v naší konkurenční společnosti. Když rodiče a trenéři pomáhají dítěti rozvíjet jeho nadání, ať už v hokeji, gymnastice nebo v klavíru, nesnaží se víceméně vědomě přimět je, aby zastupovaly jejich vlastní potřebu konkurence a své vlastní sny? Možná by o tom děti s námi chtěly mluvit ... Pozoruhodný dokument kanadského režiséra Andrea Melancona, jehož některé filmy jsme měli možnost vidět i u nás (např. Pes, který zastavil válku). Můj již 1500 hodnocený film.

Reklama

Reklama