Třída 8.A

(pořad)
Dokumentární / Reality-TV
Česko, 2014, 8x45 min

Tři noví učitelé přichází do velmi problémové třídy. Chtějí se u žáků pokusit změnit nejen jejich přístup k učivu. Jak se jim jejich start podaří? Nová reality show ze školního prostředí. Do problémové a podprůměrné české třídy přichází noví učitelé, kteří mají ambice i předpoklady situaci změnit. Jedno pololetí budeme sledovat příběh plný emocí, který je vyprávěný z pohledu studentů a učitelů. Podaří se žákům a jejich novým učitelům uspět? Jak dopadne konfrontace nových učitelů s těmi stávajícími? Česká televize představuje inovativní formát veleúspěšné švédské docu-reality show, který by měl otevřít veřejnou debatu na téma motivace žáků a kvality vzdělání na druhém stupni základních škol. (Česká televize)

oli9

Nechci vidět jak se ti cikáni ano cikáni chovají normálně kdy se nejede podle scénáře a kamer. Jinak pořad bída, ti co dají více jak dvě hvězdy urazí filmy a seriály které si zaslouží více jak 3 hvězdy ()

kedluben odpad!

nejdříve se to jevilo zajímavě... ale ta pravá faleš se objevila v okamžiku, kdy byla nainstalovaná skrytá kamera. hned bylo jasné, že realita je naprosto jiná.... no dobře... ale nejhorší je, že celé to bylo prezentované, jako že je řada na těch učitelích... jak jako to maj zvládnout. NE NE. tisíckrát ne. nevtloukejte mi pocit viny, že já jsem chytrej, úspěšnej, mám chytrý děti a leží na mě podíl nějaké viny..... a většinová společnost může za to, že ve školách to takhle může vypadat!!! to je nesmysl. nejdřív se musej dát dohromady ty zdegenerovaný rodiny, který produkujou takovýhle parchanty (a není to o tom romové - neromové... to mě nezajímá). ()

Frosty_CZ

Připomíná mi to moji základní školu a jednoho spolužáka, který by sám strčil všechny tyto děti do kapsy. Zde se aspoň nemlátí více než třemi učebnice najednou, nehází s věcmi a neschovávají cizí tašky co nejpečlivěji. ()

Sydney85

Moc nechápu, co je na tom dokumentárního. Jediným věrohodným záběrem byl pohled do třídy, když tam byly jen skryté kamery. ()

rezor

Hned ze začátku bych hned souhlasil s komentářem od Radka99,akorát bych dodal otázku, co jiného by tu mělo být? Teď můj vlastní komentář. Ze seriálu jsem viděl spíše druhou polovinu, ale rozhodně musím pochválit celou koncepci projektu, která ukazuje marnost některé části mladého obyvatelstva, nejen z pohledu přehnaně brutálních Magnuskových filmů. Perfektní nápad přiblížit divákům, že i s nejlepšími učiteli velká část romské komunity nedokáže dosahovat výsledků např. komunity Vietnamské. Zároveň ukazuje, že problém se vzděláním a s ní související přizpůsobivosti nesouvisí pouze s romy, ale i s některými původními Českými obyvateli. Je z toho ale i jistým způsobem smutno, že nůžky se rozdělují nejen ve finanční situaci, ale i dosaženém vzdělání. Snad naše linie vzdělání nedojde do stadia západního vzdělání, kdy jsou vzděláváni jenom zájemci, a ostatní skončí nevzdelani, bez prace v chudinskych ghettech.. ()

solver

Je dobré ukazovat realitu, jen houšť. Sondáž do myšlení parazita je potřebnější než hejno Džamilů. Jako bonus je tam pak ukázáno na "odborníky" ve školství - tím nemyslím ani jednoho z těch třech v podstatě famózních učitelů - kteří mají prakticky nulový efekt, plnou hubu floskulí a nadprůměrné platy. Good luck Česká republiko ()

ferda12 odpad!

Víte co, já si neodpustím jednu poznámku. Nebudu se radši zastavovat nad pointou téhle série, která se rovná nule, ale docela mě nasralo ČT. Se svými rádoby dokumenty, které se nedají za dokumenty ani považovat. Protože to, co nám bylo představeno byl jen vykonstruovaný scénář od těchto budižkničemu. Kdybych zde vyjádřil svoje pocity z "dokumentu", tak byl bych označován za rasistu atd.. Jak utlačuji menšinové uskupení, však víte. Já se zde nebudu rozčilovat. Tak si holt dovolím nic k obsahu nenapsat, mohl bych zde napsat esej na tohle téma ale je to k ničemu. ()