Laura un amore così grande

(TV film)
  • Československo Laura - veľká láska (více)
všechny plakáty

Príbeh dvoch mladých dievčat, ktoré sa na ceste po Čile a Argentíne ocitnú v kolégiu sestier v Junín de los Andes. Tu sa k nim dostane príbeh Laury Vicuňe, mladého dievčaťa, ktoré za obrátenie a spasenie svojej matky obetovalo život Bohu. (1Evica1)

hygienik

Kladiem si otázku aká by bola Laura Vicuňa keby žila o sto rokov neskôr, na prelome 20. a 21. storočia. Postoj k manželstvu a rodine prechádza tak rýchlym vývojom, že sa nedá odhadnúť, kde to skončí. Dnes Laurine postoje vyznievajú prehnane až smiešne. Technicky lacné, herecky tristné, konzervatívne a patetické TV spracovanie tento dojem žiaľ ešte posilňuje. Laurin život by si vyžadoval prehodnotenie z pohľadu súčasnej teológie, psychológie a sociológie. To nič nemení na fakte, že jej príklad inšpiroval tisíce žien a mužov práve svojou konzervatívnosťou. DODATOK 2018: Keď som videl tento film, vysmial som sa z neho, ako z blbosti. Lenže Laura mi svojim príhovorom pred Bohom dala dôkaz o svojej svätosti. Sprostredkovala mi toľko božej pomoci, že ak sa dožijem dňa jej vyhlásenia za svätú, snáď sa mi podarí ísť sa Bohu a jej poďakovať do Ríma. ()

Tipko

Veľmi pekný príbeh. Najviac sa mi páčila modlitba Laury za obrátenie svojej matky: „Ježišu, pomôž jej. Panna Mária, drahá matka naša, pomôž mojej mame.“ ()

Piedone

Životopisný film o živote blahoslavenej Laury Vicuñe. Odvysielané so slovenským dabingom začiatkom 90. rokov v hlavnom vysielacom čase na STV. ()