Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Drama
  • Krimi

plakát

Smrt na Nilu (2022) odpad!

Kým filmoví tvorcovia neprestanú donekonečna zbabelo ustupovať politickej  a inej korektnosti, neuvidia odo mňa v kine ani cent. Takže čoskoro si napravím chuť zhliadnutím už niekoľkokrát videnej oveľa kvalitnejšej verzie z roku 1978.

Únik (1980) (seriál)

Spisovateľ Sam Harvey sa snaží objasniť záhadnú smrť svojich rodičov. Medzi hercami tu nie je uvedený predstaviteľ hlavnej úlohy Martin Jarvis. Hudba: Joe Griffiths. Mal som rád tento seriál, tuším ho ani nereprízovali, zato úvodná melódia mi ostala v hlave dodnes. Dokonca som ju nedávno objavil tu: https://www.youtube.com/watch?v=eDc8Mc_bIxQ

plakát

Divoký lov krále Stacha (1980) odpad!

Hodnotím podľa dojmov, ktoré som mal, keď som to videl ako 13-ročný. Očakával som vtedy iné rozuzlenie, nie !!!SPOILER!!! slamených panákov na koňoch. KONIEC SPOILERA. Ledva sa vtedy nazbieralo 10 divákov, aby sa vôbec mohlo v kine premietať. Film bol so slovenskými titulkami.

Üç Kağıtçılar (1976)

Trom čerstvo prepusteným kriminálnikom (Alberto Dell'Acqua, Cüneyt Arkın, Reza Fazeli) sa dostane do rúk kufrík plný mafiánskych peňazí a nakoľko sa ani jeden nechce deliť, každý z nich sa snaží peniaze ukradnúť ostatným dvom. Navyše majú všetci v pätách žiarlivú snúbenicu jedného z nich (Gülşen Bubikoğlu), nešikovných gangstrov aj políciu. Bláznivá komédia plná pästných súbojov, ktoré majú celkom nápaditú choreografiu a Alberto Dell'Acqua tu znova predvádza svoje typické saltá.

Zvěd (1983)

V ČST na slovenskom okruhu so slovenským kinodabingom. Odvysielané z dosť opotrebovanej filmovej kópie, za čo sa po skončení filmu ospravedlňovala hlásateľka divákom.

plakát

The Persuaders! - Greensleeves (1971) (epizoda)

V jednej scéne Danny Wilde (Tony Curtis) v prestrojení za sluhu hovorí, že je pôvodom Maďar. Rodičia Tonyho Curtisa boli skutočne maďarskí Židia (matka pochádzala z Michaloviec) a on sám vedel hovoriť do veku 6 rokov len po maďarsky.

Válka policajtů (1979)

Získanie občianskeho preukazu som oslávil v kine na tomto filme, ktorý bol vtedy do 15 rokov neprístupný a uvádzačky naozaj poctivo kontrolovali, koho do kina pustia.

plakát

Cukr, med a feferonka (1980)

V československých kinách mal tento film prístupnosť od 18 rokov.

plakát

Polskie drogi (1976) (seriál)

Na slovenskom okruhu ČST v 80. rokoch v slovenskom znení pod názvom Cesty. Nevidel som všetky časti, tak som sa dodnes nedozvedel, či sa hlavný hrdina dožil konca seriálu alebo nie. Seriál neviem nikde zohnať.

Upír Nosferatu (1922)

Fotografie z filmu, použité v slovenskom vydaní knihy Dracula z roku 1969 som obdivoval už ako 11-ročný u spolužiaka a neskôr sa mi podarilo túto knihu získať od iného kamaráta výmenou za šiltovku Coca-cola (ktorú mi rodičia kúpili v Bulharsku). Film samotný som mal možnosť vidieť (a nahrať) až v 90. rokoch na STV. Žiaľ, nahrávka sa mi nezachovala.

Ovládací panel
2 body