Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Akční
  • Rodinný

plakát

Mat na dvadsať ťahov (1984) (TV film)

Na tejto dráme s kvalitným hereckým slovenským obsadením ma oslovila hlavne pointa, že rozvod nemusí byť vždy tým najlepším riešením konfliktných manželských vzťahov a navyše ním hrozne trpia zvlášť deti.

Minuta věčnosti (2021)

Super scenár, námet, kamera, réžia, herecké podania. Tiež dej o spájaní rodinných vzťahov slúži na poučenie a zamyslenie aj pre dnešné rodiny.

plakát

The Pilgrim's Progress (2019)

Pútavé kresťanské animované spracovanie duchovného zápasu medzi pokušením a odhodlaním nasledovať Kráľa Kráľov - Ježiša Krista až do nebeského kráľovstva.

plakát

Maternal Instinct (2019) (TV film)

Pekný film. Za deti a za rodinu. Kiež je čím viac takých odvážnych matiek, ako v tejto dráme, ktoré by bojovali za záchranu svojich detí.

Dívka s mušlí (1980)

Bolestná dráma, ale stáva sa aj v realite. Oceňujem unikátne herecké predvedenie D. Kaplanové (Vendulky), ktorá vynikajúco stvárnila postavu sestry, starajúcej sa o svojich súrodencov.

Stále mezi námi (2020)

Myslím že tento príbeh o hľadaní strateného mladého dievčaťa je silnou motiváciou nielen pre rodičov, ale i pre novinárov i políciu nevzdávať sa v boji za záchranu stratených detí. Oslovila ma jedna zo záverečných viet v zmysle: A Boh je dobrý, vždy a všade. Dodávam: keď sa deje jeho milosrdenstvo, aj keď sa vykonáva jeho spravodlivosť.

SpaceBoy (2021)

Slušná rodinná komédia o mladých, ktorí chcú niečo v živote dosiahnuť, konkrétne v oblasti vedy a výskumu. Človek si pri tých kostýmoch zaspomínal na 80 – te roky. Dostal ma záver,  a najmä scéna, kedy sa hlavná hrdinka uzmierila so svojou mamou.

Bakalári (1975) (seriál)

Obstojné príbehy podľa českých bakalárov. Zaujali ma napr. tieto: Smelá myšička, Mama, ja chcem bratčeka, domáca úloha, Koniec dobrý, všetko dobré.

plakát

Unesena z ráje (2021) (TV film)

Síce tv rodinná klasika o hľadaní stratenej dcéry, ale celkom dobre zvládnutá po mnohých stránkach. Zaujala ma tam i táto myšlienka: "rodina je to najdôležitejšie na svete." Súhlas a preto štyri hviezdy.

plakát

Bakaláři - Štědrý večer (1978) (epizoda)

Milá inscenácia. Kiež by sa tak milo a srdečne, ako za oných starých čias,  správali ľudia k ženám - matkám aj dnes.

Ovládací panel
2 body