Co dokážou pavouci (TV film)

• Nový Zéland

Spider Power

Dokumentární

Nový Zéland, 2004, 52 min

Docela zajímavý dokument, dozvěděl jsem se pár zajímavostí. Teď jsou pro mě pavouci ještě strašidelnější! :D(4.7.2016)

Nepříliš zdařilé pojetí, půlka záběrů na mastnýho chlápka v kravatě a druhá půlka na pořád dokola opakující se fakta, které už známe snad už ze základky, ale celkově to zas tak špatný neni, bylo to přiblížení specifických vlastností specifických druhů, od "pračlověka - tarantule, po astronauta - skákavky" , takže člověk nakonec získá menší přehled o tom, jak se věci mají, i když začátek je dost velkej guláš, a taky si myslím, že teď už sme o nějakých těch deset let dále, co se týká znalostí o pavoucích, starší dokument, 60% .(29.12.2014)

• - V dokumentu můžeme vidět pavouky z různých čeledí: Běžníkovití (Thomisidae), Křižákovití (Araneidae), Lepovkovití (Scytodidae), Lovčíkovití (rod Dolomedes), Nefilovití (Nephilidae), Skákavkovití (Salticidae) - Skákavka pavoukožravá, Sklípkancovití (Hexathelidae) - Sklípkanec jedovatý, Sklípkanovití (Theraphosidae) - sklípkani, Snovačkovití (Theridiidae) - Snovačka jedovatá a Hasseltova, Šestiočkovití (Dysderidae), Vrhačovití (Deinopidae). (Inferion7)

• - Trychtýřovec sydneyský není přesné jméno pro velmi jedovatého pavouka, který je latinsky známý jako Atrax robustus. Česky se správně jmenuje Sklípkanec jedovatý. (Inferion7)

• - Skákavky rodu Myrmarachne jsou anglicky známé jako "Ant-mimicking jumping spiders", tedy skákavky, které svým tělem a kusadly připomínají mravence. (Inferion7)