Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární
  • Pohádka

plakát

Naše tradice - Silvestr a Nový rok (2014) (epizoda)

Ze začátku když jsem viděla tu naši obludnou současnost: Ohňostroje a kravál, tak mě napadla tři sprostá slova proč to vůbec točili, ale nakonec jsem se dočkala. Mým přáním bylo vidět jak se slavil nový rok v dávné minulosti na venkově a krása krásoucí. Akorát mínusem bylo, že se tam o polovině věcí jak žili naši předkové na Silvestra jenom mluvilo a nikoli ukazovalo. Kdyby tam zobrazili pouhou čtvrtinu současnosti, což jako by to nikdo nevěděl a třičtvrtina by byla o té minulosti na venkově, tak dávám plný počet hvězdiček. Už holt nikdy nezažiju poklidného Silvestra kdy jen ráno přijdou děti za bílého dne mi zazpívat. Dneska už by to nikdo neocenil, jak začli být lidé k sobě zlí.

Cena za štěstí (2019)

Velmi cením nápad, že žena která žije s ženou odejde nakonec za mužem. Neboť většinou je to ve filmech vždycky tak, že žena odejde od muže k ženě. Je to hezké. A docela ráda bych si i přečetla příběh nějáké ženy, která si myslela že je lesba a nakonec odešla s mužem. Ale bohužel ženy se pouze prsí veřejně tím že se zamilovaly do ženy, odešly i s dětmi a nazdar. Nejvíc frajerky v uvozovkách. #swag

Imaginární lásky (2010)

Na filmu nebylo nic zajímavého. Přes to všecičko žvanění možná jen.. Autoerotika mladého chlapce formou oblečení svého kamaráda? To jsem ještě neviděla. Ale proč ne, někomu to může pomoct. 😅

Moucha II (1989)

Nebylo to špatné, ale jedničce se to zdaleka nevyrovná. Představitel hlavní role se narozdíl od jeho škaredého otce pro tu roli z hlediska vzhledu vůbec nehodil. Asi proto že byl kladná postava zatímco jeho otec byl záporná a dobrovolně šel neštěstí naproti. Zatímco jeho syn byl jiný a na základě jeho mimořádné inteligence se mu podaří vše napravit. Sice narozdíl od jeho otce měl na svědomí plno lidských životů v laboratoři, ale to těm dotyčným patřilo. Neměli mu celé dětství lhát a těšit se na ten mimořádný den, aby ho mohli zneužívat. Dobře jim tak.

Moucha (1986)

Výborný film. A hlavně napínavý. Místy hnusný, místy vtipný, místy emotivní. Představitel hlavní úlohy neměl hezkou tvář ani jako člověk. Načež se do té úlohy skvěle hodil. A ty proměny byly opravdu skvostné. Už od toho začátku, kdy mu to ještě žena žrala. Ale později byla ráda za svého bývalého který ji zachránil. Proto jsem byla ráda že to skončilo spravedlivě. Takový mouchočlověk nesmí zůstat naživu, natožpak ještě zakládat hmyzí politiku. Na tuto dobu? Kam se hrabe mlčení jehňátek. :-)

plakát

Like Haf (2022) (pořad) odpad!

Ach jo, kéž by se na takové pořady už lidi přestali dívat. Vyhozené peníze. Je to úplně stejné jako ten sra*koidní like house s tím rozdílem že tam mají psy a jinak jsou to nuly. Téměř všichni tam. A slavná Horová? Nic nepředvádí, jen žebrá na tik toku ať ji děti posílají za nálepku love.

plakát

Severní Korea, Velká iluze (2014) (TV film)

Je to pořád dokola. Přála bych si někdy vidět i to, jak se tam žije na venkově a v chudobných čtvrtích. Ale bohužel tyto materiály asi neexistují. Vždycky když cizinci natáčeli Severní Koreu, tak bohužel ta propaganda je asi tak přísná, že se tam pořád natáčí to jejich hlavní město a život toho minima lidí, kteří se mají dobře včetně jejich dětí.  Načež nic nového a stačí tím pádem vidět jen jeden dokument a to je Severní Korea - život v uzavřeném světě.

Med (2010)

No nevím nevím.. Znám mnohem hezčí přírodu nebo prostě nemám vkus. Ale za mě pokud chcete vidět krásnou přírodu doporučuji Tišnov, Pilské údolí v Boskovicích a Jizerské hory. Jinak je to ten melancholický typ filmu, který se táhne. Hlavní postavou je malý chlapec, který volně proplouvá filmem, bloumá fádní přírodou a aby se tam vůbec něco dělo, tak tam vecpali jeho život ve škole, kde nebyl moc opěvován.

Dánská dívka (2015)

Tak tohoto kluka vybrali dobře. Toho lze zaměnit za ženu. Jinak děj klasika. O klukovi který ač se snažil být tím, kým si přejí ostatní aby byl i pod tím největším tlakem, nakonec stejně šel na léčbu pohlaví aby byl sám sebou. Takových filmů o LGBT tématice je milion, ale tady tento se odehrával ve 20. letech. Proto se mi líbily ty kostýmy a dobové interiéry. Zatímco v dnešním moderním světě se ty coming-outové filmy točí jak přes kopírák. Mládež co chodí na střední, mikiny a sluchátka v uších včetně futuristické architektury.

Ovládací panel