Druhá světová válka: Globální perspektiva (TV film)

WWII from Space

World War II from Space

Dokumentární / Válečný

Velká Británie, 2012, 2x49 min

Už jen název World War II From Space je naprosto boží. Většina dokumentu se skládá z "Google Earth pohledu" na kterém jsou animačky, co se zrovna děje. Hodně se to soustředí i na příčiny různých strategií, zásobování, logistiku a snaží se to vysvětlit geopolitickou situaci a vypadá to hrozně cool. Samotné bojové tanky a letouny jsou představovány ve futuristickém hávu a má to fakt šmrnc. Nicnetušící alien by si sice na základě tohoto díla mohl myslet, že druhá světová začala útokem na Pearl Harbor, ale nikde není řečeno, že si další info nemůžete dohledat sami. Za mě rozhodně palec nahoru a kvituji, že tvůrci dokázali pojmout originálně, tak vyždímané téma, jakým je druhá světová.(30.1.2015)

• umbjaz

Osobně si myslím, že pokud by se doopravdy jednalo o tolik přelomoví a tak moc dokonalí dokument, rozhodně by neměl tak malé hodnocení (ať už po jakémkoli počtu hodnotících uživatelů). Dnes, po tolika desetiletích od konce 2. světové války, je pohled současníků už spíše statistický. Z čehož vyplývá, že se jedná pouze o čísla. každý na to kouká jen jako na čísla. zamyslete se, o čem se mluví a pak si přečtěte číslo, které vám ukazují. je opravdu správné mladším divákům podávat informace o největší katastrofě dějin, jako informace o tom, kdo kolik prodal desek? bez záběrů na mrtvé, bez záběrů na bojiště? jasně že je tem krásná animace, vždyť na tom stojí náklonnost mladého diváka. už se těším, až konečně přestane ta přetvářka a historikové nám konečně oznámí, že 2. světová vlastně byla jen kontinentální potyčka, mezi ohavným komunistou a bratrským nacistou, do který vlastně ani Angličan, ani Francouz nezasáhl, protože nemusel. že vlastně nikdo ani pořádně neumřel a konečně budou všichni veřejně popírati i holokaust! (Konkrétní případ v tomto dokumentu je hned v prvním díle, kdy nám bylo oznámeno, že válka na východní frontě, byla pouhá příprava na holokaust, protože zabili 9 000 000 ruských vojáků. top je sice moc krásný, ale proč nebyla řečena pravda? že holokaust probíhal téměř bez přestávky od roku 34. až do konce války? proč nikdo neřekl, že za tu dobu vyhladily víc jak 13 000 000 civilistů? jasně, je v pohodě, že na frontě zařve 9 000 000 vojáků, ale to, že někdo vyvraždí 13 000 000 lidí jen na základě jejich barvy, společenské, nebo politické příslušnosti, to už se neříká. to už přece nejsou oběti války.) Každý dokument, který toto (ne snad přímo) popírá, nebo jen pomíjí, nemá mít místo v učebnicích, učebnách, ani v televizi pro předškolní diváky. ODPAD!(30.1.2015)

Jestli chcete získat superporci informací o 2. sv. válce, podívejte se na tohle. Dokument je skvělý v tom, že Vám během 100 minut nadávkuje informace v šíleném rozsahu a hlavně srozumitelně, přehledně a čistě. Kam se hrabou školní několikadenní lekce dějepisu. Grafické zpracování a animace za pět hvězd a klidně se na to podívám znovu.(22.1.2015)

Anglo-saský pohľad na druhú svetovú vojnu, podľa ktorého sa všetko podstatné udialo v Tichomorí, Atlantiku a v Normandii. No napriek všetkému je to dobre spracovaný dokument, ktorý prináša veľké množstvo informácií, číselných údajov a iného materiálu, ktorý poteší každého nadšenca druhej svetovej vojny. Zaujímavé sú hlavne pohľady na posun fronty, bojové akcie, spôsoby zásobovania a pohybu armád z veľkej výšky a s presnými informáciami o počte vojakov, výzbroje, tankov, lietadiel, diel, lodí, ponoriek a iného vojenského vybavenia. Detailnejšie sú tu predstavené sú tu niektoré dôležité zbrane druhej svetovej vojny, ako napríklad japonská stíhačka Mitsubishi Zero, nemecké delo Flack 88, či americké lietadlové lode typu Essex. 75 %!!(21.10.2018)

Druhá světová válka v kapse. Velmi přesně dávkované informace (,které jsou minimálně akcentované ,,vítěznou stranou,,) o těch nejpodstatnějších okamžicích s přijatelnou porcí mluvících hlav, která se snoubí s celkem atraktivním vizuálem ptačí perspektivy a slušnými animacemi. Po první části to vidím na ideální učební pomůcku pro ty školáky, kteří nejsou sice nadšenci do válečné bojové techniky, ale snaží se v pokud možno co nejkratším čase pochopit faktory, které ovlivnily konflikt. ____________ Inovativní dokument zejména v ohledu přikládání nebývalé vážnosti ekonomickým zdrojům jednotlivých stran konfliktu a jejich následných důsledků na vedení války.(18.1.2015)