Úlovky ze zapadákova

Reality-TV
USA, 2014, 13x45 min

Střih:

Robb Watson

Odborníci na starožitnosti Marty a Bam Bam vám představí neobjevené poklady, ukryté různě po americkém venkově. Narazíte na všechno, od starožitného nábytku po zapomenutá rodinná dědictví a dokonce i kusy národní historie. Seznámíte se s příběhem každého exempláře, který je odborně prozkoumán, a uděláte si představu i o jeho ceně (což vás může inspirovat k vyklizení vlastní garáže). Marty a Bam Bam jsou jedineční hledači starožitností na americkém venkově. (Discovery Channel)

Fiftis

Veľmi obľúbený TV-program. A opäť na Discovery Channel. Tentokrát dvaja kamaráti prídu a pozemky ľudí, ktorí ich pozvali a dajú im absolútnu voľnosť vziať si čokoľvek z ich majetku. Väčšinou sú to veci staré a na prvý pohľad neužitočné. Všetko dajú na jednu hromadu a potom im majiteľ za to ponúkne určitú cenu, za ktorú je ochotný sa toho vzdať. Neskôr to predajú a na konci každej epizódy povedia, koľko na tom zarobili a či vôbec. Bolo vždy veľmi zaujímavé čo všetko našli a čo sa ktorému chlapovi páčilo. Mali spoločný rozpočet a preto sa často hádali, či nejakú blbosť vziať alebo nie. Sám som si často predstavoval, že by sa mi niečo takéto páčilo, keby to robím aj ja s niekým známym. Len by som sa vždy určite bál, aby som neprerobil a aby som sa všetkého aj zbavil. ()