Legendární balet Velkého divadla

(TV film)
  • Česko Ruská taneční klasika (více)
Velká Británie, 2014, 45 min

Jak se stal Bolšoj těátr se svým baletem tak opravdově ruským a neopakovatelným? Co dělá z baletního umělce pravého tanečníka přední ruské scény? Odpověď na tyto otázky nám pomůže najít Deborah Bull, legendární baletka britského Královského baletu. Těžištěm filmu je šest původních archívních záznamů představení moskevského baletu, která kromě ruského obecenstva dosud nikdo neviděl. S padesátiletou prací souboru se budeme moci seznámit prostřednictvím rozhovorů s britskými tnečníky a žurnalisty. Na různých místech Moskvy se setkáme s členy baletu Velkého divadla, kteří budou mluvit nejen o tom, co a jak je vede k tomu, aby usilovali o dosažení nejvyšších uměleckých met, ale i o tom, nakolik je pro ně důležité ruské národní vědomí. Skrze dějiny Ruska a jeho národní tradice se dostaneme blíže k pravé ruské duši a jejímu sebevědomí. (TV Spektrum)

bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: český název Velký balet: Ruská taneční klasika; originální název The Bolshoi: Dancing for Russia; režie Victoria Page. ()