Snímek Rozdílné světy, který se odehrává v současném Řecku, se skládá ze tří samostatných historek, z nichž každá sleduje milostný příběh cizince a Řeka. Každý příběh představuje jinou generaci, která se zamilovala v turbulentní době socioekonomických nepokojů ovládajících celou jižní Evropu, a na samém konci se spojují v jeden. Podobně jako trojdílný umělecký výtvor, v němž je sice každé dílo do jisté míry samostatné, ale skutečný dopad mají pouze v případě, že jsou nahlížena jako celek. Film sleduje trnitou cestu postav k lásce a problémy, které se v jejich světě vyskytují. I navzdory této drsné realitě je Řecko stále místem, kde existuje pravda, krása a lidskost. A kde láska vzkvétá i v tom nejtemnějším období. (HBO Europe)

machopoltar

v tejto dobe ked europa dostava od druhych kultur jednu zakernu facku za druhou,,,a snazi sa o zjednotenie ci uz ekonomicky a mentalne sa jej nalada nadstavuje tak, ze cela myslienka tohto projektu ma pre mna a myslim aj pre slovanske narody a vobec pre vsetkych opacny efekt,,,,,,,,,,,,,,,zlost,,neistotu,,stres,,nacionalizmus,,,,,,tak isto aj ja som nafuknuty ako balon a len to vo mne vrie za imigrantov , politikov darebnych grekov portugalcov ci spanielov atd atd,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no po pozreti tohto filmu z greckej dielne som dostal taky malicky ventyl a pozrel som sa na vec z druhej strany,,,,,,velmi mudro,citlivo a poucne natoceny film, na ktr som myslel dost dlho,,,,,,,,,,,,pozeram ze hlavny hrdina ktr to zahral vyborne to vlaste reziroval, chcel asi ukazat europe ktr ukazuje na grecko prstom,,pomoooc,, ()

CampaHD

89% super piknik na podlahe supermarketu a skvelo zahrane plus úžasný Simmons. Len pre náročných a lepšie v pôvodnom znení. ()