Reklama

Reklama

Marcus Miller: Miles Davis Tribute

(koncert)
  • Francie Marcus Miller - Tutu Revisited
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Francie, 2009, 2x74 min

Hrají:

Marcus Miller

Obsahy(1)

Triumfální koncert „Tutu Revisited" ze sálu Lyon Auditorium. Projekt M. Millera „Tutu Revisited" vznikl na objednávku; v roce 2009 Millera o jednorázovou reinterpretaci alba Tutu požádal pořadatel pařížské výstavy Davisových kreseb. Millera to nadchlo, ale zpočátku si nebyl jistý: „Měl jsem rozporuplné pocity, protože jedním ze zásadních Milesových rysů bylo, že se nikdy neohlížel zpět. Na druhé straně jsem byl fascinován davisovskou poctou a začal uvažovat, jak bych tu hudbu mohl předvést v novém, svěžím kontextu. Přišel jsem na to, že nejlepší cestou bude realizovat projekt s mladými muzikanty." Miller tedy zvolil podobnou cestu, jako kdysi Miles: oslovil o generaci mladší spoluhráče s vizí vzájemné inspirace. Záznamu dominuje trumpetista Christian Scott jako Milesovo alter-ego.

Když před lety afroamerický multiinstrumentalista a hlavně fenomenální baskytarista M. Miller se svou hvězdnou skupinou poprvé zavítal do pražského Lucerna Music Baru, bylo okamžitě jasné, že shromáždění návštěvníci by kromě LMB zaplnili ještě velký sál Lucerny. Dvorní aranžér pozdního Milese Davise, autor znamenitých svit (Tutu, Aura), hráč s příslovečně zlatým palcem pravé ruky pod hmatníkem, propojuje funk s jazzem natolik suverénně, že by dokázal roztančit i nábytek. (Česká televize)

(více)

Recenze (1)

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Důstojná pocta jednomu z největších jazzových mágů všech dob. Marcus Miller potvrzuje svoji pověst excelentního baskytaristy, vedle všeobecně známé přesnosti, která je samozřejmostí, mě osobně nejvíc potěšil tím, jak citlivě umí pracovat s dynamikou. Jeho dialogy s jednotlivými spoluhráči patří k nejzajímavějším pasážím koncertu. Na rozdíl od Millera jsem znal trumpetistu Christiana Scotta jen podle jména, tady jsem ho slyšel poprvé. A myslím, že i sám velký Miles Davis by se o jeho schopnostech vyjádřil pochvalně. -------- V titulcích pořadu uvedeno: český název Marcus Miller Tutu Revisited: Miles Davis Tribute; originální název Marcus Miller Tutu revisited featuring Christian Scott; režie Patrick Savey; rok výroby 2010. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama