Teréňáky na Aljašce

(pořad)
  • USA Alaska Off-Road Warriors
Reality-TV / Dokumentární
USA, 2014, 45 min

Teréňáky na Aljašce postaví pět dvojic před zničující terénní výpravu napříč Aljaškou. Od Tichého oceánu až k Severnímu ledovému, tohle je ostrá výprava a dobrodružství epických rozměrů. Od rozbahněného terénu po nepředvídatelnou divočinu, týmu musí přejet osm cest které patří mezi nejnebezpečnější a nejdrsnější na světě. Cesty budou rozděleny na dva úseky a tým s celkovým nejnižším časem ze všech cest bude vyhlášen jako vítěz. Závodí tedy s časem - a mezi sebou navzájem - a riskantní výprava otestuje nejen jejich věrné vozy, ale i samotné týmy. Který tým bude vítězem téhle výpravy a dokáže se orientovat v extrémní divočině na Aljašce? (History Channel)

Big Bear

Tak zase jednou první :-) ! Tohle je reality show o chlapech s gulema a kárama s gulema! Jen v obsahu zapomněli poznamenat, že je to závod o tučnou částku 100 000 USD. Hrozí lecos. Od odepsání auta po zranění osádky při nějakém karambolu. Díky štábu je asi pomoc rychle dostupná, ale když břinknete po nárazu čelně lebzou o sklo nebo výztuhu střechy, nebo se s vámi váš 4x4 oř rozkutálí ze svahu dolů, musíte mít stejně kurva štěstí aby vám ta pomoc vůbec byla co platná... Off road soutěže mám nejraději. Začalo to u mně sledováním pár ročníků Camel Trophy a tak jsem tuto show velmi uvítal. Ačkoliv nasazení pěti teamů na Aljašce téměř předurčovalo výběr aut, přeci jen se mezi nimi objevil můj miláček a skutečná britská legenda Land Rover. Osobně si myslím, že bez Defíku by každá off-road soutěž byla zkrátka jako kapučíno bez pěny. Defender je pro mne synonymum terénního auta a je dobře, že si stále drží své tvary. On si to totiž i zákazník tak žádá. Sice za ten čas i kastle donala kapky změn (zarovnání chladiče se světly, zrušení oblíbených větracích otvorů pod předním sklem atd..) pořád je Defík Brit jak poleno. Nic proti Jeepům, legendám nejedné války ani ostatním značkám. U mně je Defík číslo jedna a samozřejmě teamu s ním hodlám fandit.Milovníkům terénních aut, projíždějících opravdu drsnou přírodou a svahy v náklonu až 60 stupňů jen doporučuji ! Za mne je to za 5 stupňů! Jen škoda, že Defík to nedal.. :-( * * * * ()