Fino alla morte (TV film)

Drama / Horor

Itálie, 1987, 93 min

Lamberto Bava

Simon Boswell

David Brandon

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Těhotná Linda se svým milencem před pár lety zavraždila svého manžela a společně ho zakopali nedaleko jezera, kde od té doby vedou oblíbenou malou restauraci. Jenže jednoho večera k nim dorazí cizinec a začne u nich pracovat. Vyjde najevo, že ví příliš mnoho detailů o zavražděném muži. Nejedná se o kdovíjaké veledílo, ale určitě mě to neunudilo. Bava junior natočil lepší kusy, ale jeho verze dvakrát zvonícího pošťáka byla obstojná.(11.1.2017)

• Koly

Jelikož film FINO ALLA MORTE natočil Lamberto Bava, dalo se předpokládat, že se dřív nebo později obejví na mé obrazovce. Jenomže distributoři vybavili film anglickým distribučním názvem CHANGELING 2 : THE RETURN, což celý proces výrazně urychlilo. Bohužel se ale jedná o nejhorší dílo Lamberta Bavy, na jaké jsem zatím narazil. S duchařským megaskvostem THE CHANGELING od Petera Medaka, to nemá společné vůbec nic (to jsem ale tak trochu čekal), dále jsou zde otřesní herci a korunu všemu dává ultradementní příběh a scénář. Vlastně mě teď nenapadá žádný klad, což je na L. Bavu hodně zoufalý výsledek. Zkrátka L. Bava si v roce 1987 s duchařským horrorem moc rady nevěděl. Daleko lépe se mu vedlo v roce 2006 s poměrně kvalitním GHOST SON.(15.9.2008)